کد خبر: 950190 A

یادداشت؛

انعکاس واقعیات و مسائل جامعه رسالتی است که بر دوش هر خبرنگاری نهاده شده و در واقع تعهدی است نسبت به آنچه وظیفه دارند.

ایلنا؛ شما بگویید روز خبرنگار ما می‌خوانیم روز سنگرسازان بی سنگر. سالهای سال است که وعده وعیدها برای بیمه و مسکن خبرنگاران در روزهای منتهی به ١٧ مرداد اوج می‌گیرد و بعد از روز خبرنگار تمامی مسئولان وعده دهنده آلزایمر می‌گیرند، انگار نه انگار که این قشر هم جز همین جامعه هستند و با خطرات بیشتری نسبت به کارمندان دولتی در حال انجام خدمت برای کشور عزیزمان ایران هستند. 

در جامعه امروز یکی از بی دفاع ترین اقشار خبرنگاران هستند، کمتر خبرنگاران میدانی را می توان یافت که پای آنها به بهانه‌های مختلف به  دادگاه‌ها و دادسراهای کشور  باز نشده باشد.

یکی از اصول مهم خبرنگاری درج صحیح و درست واقعیات جامعه است، واقعیاتی که بدون کم و کاست باید منعکس شوند و قضاوت و انتخاب با مردم است که سراغ کدام رسانه بروند.

در روز خبرنگار بسیاری از مسئولان  این روز را به قشر رسانه تبریک می گویند، این تبریک ها گاهی با حضور در دفتر رسانه و اهدای لوح تقدیر است و گاه با ارسال پیامکی، اما تمام اینها را ما که در خراسان رضوی  ندیده‌ایم، فقط شنیده‌ایم.

یادم است حدود دو سال قبل که پس از چند سال کار خبری، قصد ادامه فعالیت در مشهد را داشتم با امواج منفی بسیاری مواجه شدم، اما اینجا کمتر مسئولی  از خبرنگاران حمایت می کند مگر  اینکه قلمش با حرف‌های آن مسئول  یکی باشد.

اما با تمام این بی مهری ها ، من و خبرنگاران ایلنا در استان خراسان رضوی به خود می بالیم، خوشحالیم از اینکه   طی این مدت با قلم خود گره از کار بسیاری از کارگران بدون تریبون باز کردیم، توانستیم مشکلات بی آبی اهالی چند روستا را بعد از چهل سال حل کنیم و بسیاری موارد دیگر که دعای خیر مردم این سرزمین را روانه زندگیمان کرد و این لطف الهی و قدرت قلم درست تمام همکاران بود.

البته در این راه بارها تهدید هم شدیم، وقتی "غصه پر غصه" این روزهای مادری بینوا را نوشتیم به جای حمایت، تهدید شدیم، وقتی بسیاری از اخبار را گفتیم و نوشتیم به مذاق مسئولان خوش نیامد و تماس پشت تماس که چرا این خبر را کار کردید، آن سوژه نباید رسانه‌ای می شد و این قبیل بهانه‌ها.

اما امروز دیگر نه انتظار تبریک داریم و نه چیز دیگری، مصمم ایستاده‌ایم تا تریبون جامعه کارگری باشیم و یک دعای خیر این عزیزان ما را بس.

یادمان باشد هر روز روز خبرنگار است، میان تمام دغدغه های روزانه، میان تمام مشکلات این جامعه، در دل آتش و بحران ها، در بیمارستان های کرونایی و بسیاری از موقعیت های حساس و خطرناک همانطور که خبرنگاران حضور دارند ، هر روزشان روز خبرنگار است.

همکاران عزیز رسانه ای! قلم‌هایتان استوار، روزهای‌تان بی دغدغه و مسیر کارهایتان سبز باد.

 محمد میرشکار -خبرنگار ایلنا در استان خراسان رضوی

بیمارستان جامعه خراسان رضوی زمین مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر