کد خبر: 950186 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

مدیرکل پست خراسان رضوی با اشاره به پیوستن این استان به هاب کشور گفت: ترافیک بسته ها و امانات پستی در ایام کرونا ۱۵۰ درصد افزایش داشته است.

سید احمد موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در بردسکن گفت: از 13 مردادماه استان خراسان رضوی به هاب منطقه ای در کشور پیوست و درحال حاضر ایران به 5 هاب پستی منطقه ای مجهز شد. 

وی افزود: قبلا تنها تهران دارای هاب پستی بود و تمامی مرسولات باید از طریق تهران به دیگر استان ها ارسال می شد ولی در ایام عید امامت و ولایت 4 نقطه از کشور از جمله مشهد، تبریز، اصفهان ، همدان به هاب پستی پیوستند

مدیرکل پست خراسان رضوی افزود: با این مهم ارسال مرسولات پستی از 17 بار دست به دست شدن به 9 بار کاهش پیدا کرد و زمان ارسال مرسولات 24 ساعت کاهش پیدا کرد و از آن طرف با راه اندازی هر هاب پستی زمینه اشتغال 100 نفر نیز در کشور فراهم شد.

مدیرکل پست خراسان رضوی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا اگرچه 30 نفر از پرسنل ادارات پست استان مبتلا به کرونا شدند ولی این ویروس باعث افزایش 150 درصدی بسته ها و امانات پستی  شد.

موسوی گفت: خوشبختانه مردم به توصیه های مسئولان بهداشتی و ستاد مقابله با کرونا  توجه کردند و بااعتماد به خادمین خود در ادارات پست بسته ها و امانات خود را از طریق شرکت پست  ارسال کردند و میزان استقبال مردم  به پست به شدت افزایش پیدا کرد. 

مدیرکل پست خراسان رضوی گفت: با پایان یافتن قرارداد ثبت احوال با شرکت پست دیگر پست متولی ثبت نام و یا تحویل کارت ملی نیست و مردم باید از طریق دفاتر پیشخوان اقدام به ثبت نام و یا تحویل کارت ملی خود کنند. 

موسوی با تبریک 17 مردادماه روز خبرنگار و یاد و خاطره شهدای خبرنگار گفت: خبرنگاران به نوعی همکاران ما شرکت پست هستند چرا که ما در شرکت پست  پیغام رسان نامه های مردم به اقصی نقاط کشور و دنیا هستیم  وخبرنگاران پیغام رسان خدمات نظام به مردم هستند.

وی از زحمات و خدمات خبرنگاران به ویژه خبرنگاران شهرستان ها که با کمترین امکانات سعی و تلاش دارند اخبار منطقه خود را به خوبی منعکس کنند تقدیر کرد و گفت: واقعا کار خبرنگاری یک کار پر استرس و ارزشمندی است و می توانند با ارسال یک خبر بازتاب خوبی را در جامعه منعکس کنند و حقیقتا  ردپای خبرنگاران در حوزه های مختلف توانسته به مردم آگاهی بخشی و اطلاع رسانی  و در جهت رفع مشکلات  مثمر ثمر باشند.

اشتغال ترافیک خراسان رضوی مشکلات هاب منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر