کد خبر: 950177 A

معاون سیاسی امنیتی استاندار خبر داد:

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: فعالیت واحدهای ضایعات فروشی در محدوده شهر قزوین ممنوع بوده و این واحدها باید به خارج از شهر منتقل شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، منوچهر حبیبی روز چهارشنبه در نشست کمیسیون  پیشگیری از سرقت استان که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: براساس قانون، واحدهای فروش ضایعات نباید در محدوده شهر فعالیت کنند و لازم است تا با پیگیری گشت مشترک ادارات و تیم بازرسی امور اتباع خارجه ، این واحدها در محدوده شهر ساماندهی شوند.

وی اظهار داشت: بیشتر انبارهای ضایعاتی شهر بدون اخذ مجوز از شهرداری فعالیت دارند و به دلیل به‌کارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز شاغل در این انبارها این اماکن مستعد برای خرید و فروش اموال مسروقه هستند و باید این اماکن کنترل شوند.

حبیبی با اشاره به افزایش مشاغل مزاحم شهری به ویژه ضایعات فروشی‌های در بعضی از نقاط شهر، تصریح کرد: وجود تعداد زیاد این واحدها می‌تواند معضلات بهداشتی و فرهنگی را به دنبال داشته باشد و باید انتقال ضایعات فروشی‌ها به خارج از شهر به سرعت  صورت پذیرد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: نیروی انتظامی زحمات زیادی برای برقراری امنیت و آرامش شهروندان متحمل می‌شود و همه مردم، دستگاه‌های اجرایی، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و اصناف باید با همکاری و تعامل مناسب با پلیس، زمینه وقوع سرقت را کاهش دهند.

این مسئول با بیان اینکه موضوع سرقت یکی از ناهنجاری‌های اجتماعی است که زمینه و علل آن جهت پیشگیری باید مورد توجه و دقت قرارگیرد، تاکید کرد: مهم‌ترین مسئله در بحث پیشگیری از سرقت، آگاه سازی مردم در خصوص نگهداری و مراقبت درست از مال و اموال خود است.

وی خاطرنشان کرد: بهسازی و تامین امنیت پارک‌هایی که زمینه ارتکاب جرم در آن زیاد است باید در اولویت نیروی انتظامی و شهرداری ها قرار بگیرد.

حبیبی درباره روشنایی معابر شهر اظهار کرد: شرکت توزیع نیروی برق  نسبت به ایمن سازی و مقاوم سازی تابلوهای برق روشنایی معابر باید اقدامات لازم را داشته باشند.

این مسئول در ادامه تردد موتورسیکلت‌ها به پارک‌ها را ممنوع اعلام کرد و گفت: ایمن سازی محیط بوستان‌ها باید به شکلی باشد که امکان تردد وسایل نقلیه موتورسیکلت و... در بوستان‌ها به هیچ وجه امکان پذیر نباشد.

 

 

امنیت و آرامش خرید و فروش روشنایی موتورسیکلت همکاری و تعامل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر