کد خبر: 950169 A

معاون شهردار قزوین خبر داد:

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: به مناسبت سومین هفته فرهنگی قزوین؛ اولین جشنواره فیلم کهن شهر قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمد درافشانی با اعلام این خبر گفت: توجه به فرهنگ بومی و ترویج سنت‌های دینی و آئینی و حفظ و احیای آنها، ترغیب فیلمسازان و هنرمندان به ویژه نسل جوان به تولید آثار فرهنگی و هنری و معرفی و شناساندن بناهای تاریخی، آئین‌های مذهبی، رسوم و آداب کهن اجتماعی، گنجینه‌های میراثی و جاذبه‌های گردشگری قزوین از جمله رویکردهای این جشنواره است.

وی افزود: جشنواره فیلم کهن شهر قزوین در قالب داستانی، مستند و پویانمایی در دو بخش موضوعی و آزاد برگزار می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: در بخش موضوعی جشنواره علاقمندان می‌توانند در بخش‌های گردشگری، فرهنگ شهروندی و آداب و رسوم محلی آثار خود را تولید کنند.

درافشانی بیان کرد: متقاضیان شرکت در جشنواره، فیلم‌های تولید شده خود را حداکثر تا پنج دقیقه در قالب dvd و در قطع با فرمت‌های Mov و-HDV۲۴p-۲۵p-۵۰i Mp۴ Full HD ارسال کنند.

وی خاطرنشان کرد: تمام آثار ارسالی پس از داوری اولیه و راه یافتن به بخش مسابقه، در فضای مجازی جشنواره بارگذاری می‌شوند، تا نفرات اول تا سوم از بین بیشترین آرای مردمی انتخاب می‌شود.

درافشانی در خاتمه آخرین مهلت ارسال آثار را تا ۲۸ مرداد ماه سالجاری ذکر کرد و گفت: علاقمندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره: قزوین، بلوار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی «نورزیان» جنب بوستان هشت بهشت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین، طبقه سوم، واحد روابط عمومی ارسال نمایند یا جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۳۳۶۷۱۰۹۰ تماس حاصل کنند.

جشنواره فیلم روابط عمومی شهرداری نسل جوان مهلت ارسال آثار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر