کد خبر: 950018 A

ایلنا از خراسان رضوی گزارش می دهد؛

در حالی که پایگاه انتقال خون استان خراسان رضوی به دلیل کمبود خون در بانک استان تقاضای اهدای خون داشته ، تنها پایگاه خون کاشمر فاقد نیروی متخصص در این زمینه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشمر، همزمان با روز خبرنگار و با هماهنگی قبلی جمعی از خبرنگاران کاشمر با حضور در پایگاه انتقال خون کاشمر مدت طولانی در انتظار خونگیری بودند که طی صحبت با تنها نیروی پایگاه انتقال خون این شهرستان، عدم نیروی حداقلی مورد نیاز را دلیل این انتظار طولانی دانست.

پایگاه انتقال خون کاشمر به همت خیرین کاشمری و خصوصا هیات حیدری کاشمر با اهدا زمین و ساخت کامل آن توسط خیرین با ده تخت انتقال خون آقایان و بانوان به بهربرداری رسید تا آرزو و خواسته دیرین مردم دیار ترشیر به سرانجام برسد. 

اما با وجود افتتاح و قول های فراوان تامین نیرو، این پایگاه تنها با یک نیرو اداره می شود که این مساله موجب صف های انتظار مردم و پشیمانی از اهدا خون شده و تنها پایگاه انتقال خون کاشمر با ده تخت خونگیری صرفا از دو تخت آن بصورت همزمان استفاده می شود و باقی تخت های خونگیری آکبند و بلا استفاده هستند.

به گفته بهشتی تنها خون گیر این پایگاه روزانه بین ۲۰ تا ۲۵ نفر خونگیری در این مرکز صورت می‌گیرد، در حالی که در شهرستان های همجوار حداقل به تعداد هر دو تخت یک نیرو وجود دارد و این در حالی است که تنها نیروی پایگاه انتقال خون کاشمر به دلیل فشار بالای کار، تقاضای انتقال به پایگاه انتقال خون تربت حیدریه را نیز دارد. 

در مراسم اهدا خون خبرنگاران کاشمر علاوه بر انتظار نوبت طولانی شاهد انصراف برخی از مراجعان به دلیل مدت  زمان طولانی برای اهداء خون هم بودیم که جا دارد مسئولان مربوطه در جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز این پایگاه و قدردانی از زحمات خیرین سلامت که این پایگاه را ساخته اند چاره ای بیاندیشند.

استان خراسان رضوی انتقال خون زمین نیروی انسانی اهدا خون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر