کد خبر: 949813 A

معاون بنیاد مسکن استان:

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین گفت: تهیه و اجرای ۸۵ طرح هادی روستایی استان قزوین با ۲۵ میلیارد ریال اعتبار در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی خانجانیان اظهارکرد: این در حالی است که بازنگری و تهیه طرح هادی ۲۰ روستای استان قزوین با هشت میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی نیز سال گذشته در دستور کار قرار گرفت.

به گفته  معاون  بنیاد مسکن استان، از ۸۵ طرح هادی روستایی امسال، ۴۵ طرح مربوط به تهیه و ۴۰ طرح نیز مربوط به بازنگری می‌باشد.

خانجانیان یادآور شد: سال گذشته ۵۱ طرح، شامل ۱۱ طرح تهیه و ۴۰ طرح بازنگری طرح هادی روستایی استان با ۱۶ میلیارد ریال اعتبار در دست اقدام قرار گرفت.

وی به نحوه استفاده از مهندسان بومی در حوزه تهیه و اجرای طرح هادی روستایی اشاره و افزود: خرداد ماه امسال و طی ۲ مرحله فراخوان، از مهندسان این استان ثبت نام به عمل آمد که ۱۲ نفر از آنان حایز شرایط فعالیت در این زمینه تشخیص داده شدند.

این مسئول ادامه داد: با توجه به عدم سابقه و تجربه کاری نزد مشاوران بومی استان، تصمیم گرفته شد تا در یک بازه زمانی سه ساله عمده طرح‌های هادی روستایی و بازنگری آن به مشاوران استانی بعد از آموزش‌های لازم و کسب تجربه ارجاع داده شود.

معاون بنیاد مسکن استان قزوین خاطرنشان کرد: برای اجرای فاز یک و ۲ طرح هادی روستاهای استان قزوین در یک دوره ۱۰ ساله، سالانه به یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیازمندیم.

استان قزوین دارای ۸۴۳ روستای دارای سکنه است.

 

استان قزوین انقلاب اسلامی مسکن معاون بنیاد مسکن استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر