کد خبر: 949746 A

امام جمعه کرج:

نماینده ولی فقیه در البرز با عنوان اینکه مواسات برای امت اسلامی یک ویژگی ارزشمند است، گفت: مشکلات و بیماری تمام می شود اما مواسات و همدلی ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایلنا، چهارمین جلسه قرارگاه مواسات و همدلی به ریاست نماینده ولی‌فقیه در البرز و با حضور استاندار و اعضای این ستاد در محل دفتر امام‌جمعه کرج برگزار شد.

آیت‌الله حسینی همدانی در این جلسه بابیان اینکه عید غدیر یکی از بزرگ‌ترین اعیاد اسلامی است، بیان داشت: متأسفانه ما نسبت به این غافل هستیم و بااینکه در این چند سال اخیر بیشتر به آن پرداخت‌شده اما هنوز نسبت به معرفت غدیر ضعیف هستیم و وظایفی که نسبت به آن داریم را انجام نمی‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه مواسات برای همه امت و همچنین برای مسئولان یک ویژگی به‌حساب می‌آید، اظهار داشت: با توجه در نامه ۴۵ از نهج‌البلاغه درمی‌یابیم که مسئول در جایگاه مسئولیتی باید خودش را با مردم شریک بداند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه دایره صدقات بسیار وسیع است، با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم، عنوان داشت: رزق فقط مادی نیست و از هر آنچه خداوند به شما داده صدقه دهید به‌عنوان‌مثال مسئول در مسئولیتی که دارد، عالمی که علم دارد و فردی که در فضای مجازی مشغول است، این‌ها همه برایش رزق است.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به آیه شریفه ۲۷۱ سوره مبارکه بقره، گفت: شما با صدقه آشکار بین مردم الگوسازی و تشویق می‌کنید و باید این امر تبلیغ و گسترش داده شود و به‌صورت دائم ادامه پیدا کند.

وی در ادامه افزود: مشکلات و بیماری‌ها یک روز تمام خواهد شد اما مواسات و همدلی تمام نخواهد شد و ادامه خواهد داشت.

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه رزمایش مواسات و همدلی در حال تحریف است، اظهار داشت: خبرگزاری‌های دنیا هیچ حرفی از این رزمایش و کمک مؤمنانه مردم را مطرح نکردند اما مسائل حاشیه‌ای دیگر را خیلی پرسروصدا می‌گویند درحالی‌که این رزمایش اتحاد و سواد اجتماعی را بالا برد.

این رزمایش در سه مرحله برگزار و مرحله اول آن هم‌زمان با عید سعید غدیر خواهد بود. دبیرخانه دائمی قرارگاه مواسات و همدلی استان با مدیریت کمیته امداد امام خمینی (ره) البرز تشکیل شد.

امام جمعه کرج و نماینده ولی‌فقیه در استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر