کد خبر: 949719 A

رئیس سازمان صمت فارس خبر داد:

رئیس سازمان صمت فارس گفت: روند صادرات کالا از استان فارس به بازارهای هدف از سال ۱۳۹۲ تا پایان سال گذشته از میزان ۵۹۸ میلیون دلار به ۱۵۸۴ میلیون دلار، حاکی از رشد ۳ برابری میزان ارزش صادرات غیر نفتی استان فارس در ۷ سال گذشته است.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا ایزدی در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان گفت: به منظور بررسی موانع و چالش‌های پیش‌رو توسعه صادرات غیرنفتی استان فارس، ارتقای کیفیت کالاهای صادراتی، و همچنین پایش و ارزیابی مستمر فضای کسب و کار صادراتی و اتخاذ تدابیر به منظور حل و فصل مشکلات این حوزه، تدوین نقش راه توسعه صادرات به منظور بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های صنعتی، معدنی، کشاورزی و خدماتی کشور برای تقویت بخش تولید و تجارت ، جلوگیری از خام ‌فروشی و صادرات کالاهای با ارزش افزوده بیشتر، توسعه بازارهای صادراتی و نیز تنوع‌ بخشی به کالاهای صادراتی و بررسی میزان قابلیت ها، ظرفیت ها، توانمندی‌ها و پتانسیل موجود صادراتی استان، مسائل و مشکلات موجود مطرح و راهکارهای اجرایی و عملیاتی اتخاذ شد.

وی اظهار داشت: در راستای معرفی کالای ایرانی به مصرف کننده خارجی و ورود به بازارهای جهانی ضرورت دارد؛ تلاش کنیم تولیدات استان بیشترین سهم را در تحقق هدف گذاری صادرات در سالجاری داشته باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان  فارس یکی از عوامل جهش تولید را هموار نمودن مسیر صادرات دانست و تصریح کرد: تولید باکیفیت، پشتیبان صادرات است، لذا تقویت تولید برای افزایش توان‌ صادراتی  بعنوان نقطه اتکای درآمدهای ارزی کشور موثر است.

ایزدی با اشاره به عمده دلایل  افزایش صادرات استان فارس در سال‌های گذشته را افزود: اجرای طرح های توسعه‌ای فولاد، سرب و روی، کربنات سدیم پتروشیمی شیراز، واحدهای سیمانی  و کاشی و سرامیک – ارتقاء بسته بندی  و استاندارد  محصولات  و ارزش افزوده بالاتر – تنوع بیشتر اقلام صادراتی ( در حجم و ارزش صادراتی ) و .... است.

استان فارس استاندارد دلار رشد ارزش صادرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر