کد خبر: 949697 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان مطرح کرد:

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: بسیاری از معاندان در تلاش هستند تا عزاداری‌های ماه محرم را زیر سئوال ببرند و باید با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها جلوی تحقق این هدف شوم را گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمدحسین اسماعیلی روز سه‌شنبه در دهمین نشست شورای اطلاع رسانی استان قزوین، افزود: مراسم عزاداری محرم در سال جاری متفاوت با سال قبل خواهد بود و باید رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در این ماه مد نظر قرار گیرد.

وی افزود: رسانه‌ها باید همه عزاداران حسینی را به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌ها در مراسم تشویق کنند و متولیان هیات‌ها و دسته‌های عزاداری نیز به این موضوع توجه ویژه داشته باشند که می‌تواند الگو و نمونه‌ای برای کل دنیا باشد.

اسماعیلی گفت: در نحوه پذیرایی عزاداران حسینی نیز تمامی نذورات به سوی طرح کمک مومنانه و مواسات سوق داده شود تا هم نذورات انجام شده و هم دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شود و حتی به سمت نذر ماسک و اقلام بهداشتی نیز حرکت کنیم.

این مسئول با بیان اینکه ماه محرم فرصت مناسبی است تا کمک مومنانه را دوباره تبلیغ کنیم، افزود: باید در این فرصت، الگوهای جدیدی را برای عزاداری مثل پویش هر خانه یک حسینه طراحی کنیم تا همه مردم به این پویش ملحق شوند و دستورالعمل‌های بهداشتی هم رعایت شود.

وی در خصوص برنامه‌های روز خبرنگار گفت: با توجه به شرایط جامعه و شیوع ویروس کرونا، برنامه‌های بازدید از دفاتر رسانه‌ها خیلی نباید شلوغ باشد و این کار حداکثر در تیم‌های پنج نفره صورت گیرد.

استان قزوین رسانه عزاداری فرهنگ و ارشاد محرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر