کد خبر: 949687 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس کمیسیون املاک شورای شهر قزوین در بازدید از دفتر خبرگزار ایلنا در قزوین به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: هر چند تورم افسار گسیخته در حوزه ملک تنگاه های اقتصادی زیادی برای آحاد مردم ایجاد کرده ولی این موضوع باعث افزایش درآمدها و بهبود شرایط در حوزه مدیریت شهری نشده است.

سعید دقیقی با اشاره به بدهی سنگین چند صد میلیاردی شهرداری قزوین به بانک شهر در گفت‌وگوی با ایلنا گفت: ارزش هفت درصد سهام این شهرداری طی هفت ماه از 200 میلیارد به 1000میلیارد تومان افزایش یافته  ضمن اینکه قیمت املاک مورد نظر برای تواتر نیر چندین برابر افزایش پیدا کرده است.

دقیقی افزود: امیدواریم با توجه به شرایط پیش رو هر چه سریع‌تر بتوانیم این بدهی سنگین را پرداخت کنیم.

وی با مطلوب خواندن شرایط مالی مدیریت شهری قزوین در این دوره نسبت به سایر شهرداری‌های استان یادآور شد: اجرای پروژه هایی بزرگی چون کمربندی شهر، راه اندازی پارک‌های بزرگ امیر کبیر، فضاهای متعدد ورزشی و خانه های فرهنگ محلات در کنار عدم تاخیر در پرداخت کارکنان شهرداری و متوقف نشدن خدمات شهری نشان از عملکرد خوب مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر در این دوره با توجه به کاهش شدید درآمدهاست.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین از اجرای پروژه کمربندی شهر به عنوان یکی از بزرگترین طرح های مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل یاد و خاطرنشان کرد: این پروژه از چند دیدگاه به شهر خدمات ارائه می کند که حوزه اصلی آن بهبود شرایط  ترافیکی و حمل و نقل است و با اجرای این طرح در این دوره مدیریت فعلی  حرکت به سمت شرق قزوین و تهران از طریق این کمربندی امکان پذیر و امکان دسترسی به شهر و بزرگراه امام رضا را آسان تر خواهد شد.

رئیس کمیسیون املاک شورای شهر قزوین همچنین به ایجاد فضاهای  دوچرخه سواری و پیاده روی در این طرح اشاره کرد و افزود: اجرای کمربندی شهری در قزوین ضمن رفع محدودیت های ترافیکی به  ایجاد شور، نشاط اجتماعی و توسعه ورزش همگانی  و فضای سبز در شهر کمک خواهد کرد.

دقیقی در خصوص نحوه ورود شهرداری قزوین به محله هادی آباد برای رفع مشکلات چندین ساله آن گفت: قولنامه‌ای بودن املاک در این منطقه در کنار متراژ 40 تا 60 متری واحدهاست که با وجود بخشودگی تمام عوارض شهری هیچ تغییر محسوسی در بافت آن ایجاد نمی‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد با تکمیل امور تملکی و ایجاد اتصال این خیابان به محله حیدری بخشی از تراکم موجود در این بافت را کاهش یابد.

امام رضا بزرگراه تورم عضو شورای اسلامی شهر مدیریت شهری قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر