کد خبر: 949676 A

رئیس اوقاف کاشمر مطرح کرد:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر گفت: هزار و ۳۰۰ موقوفه در بخش‌های مختلف در سطح کاشمر وجود دارد که در سامانه جامع موقوفات به ثبت رسیده که درآمد حاصل از آن در سال گذشته ۶۰ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش ایلنا از مشهد، حسین نیساری در این خصوص گفت: با توجه به اینکه مستأجران حقیقی و حقوقی موقوفات کاشمر حدود ۲ میلیارد تومان اجاره معوق دارند. کارگروهی تشکیل شده است و به دنبال وصول مطالبات ناشی از اجاره و پذیره موقوفات هستیم.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه کاشمر ادامه داد: در حوزه پذیره‌نویسی مطالبات زیادی از اشخاص حقیقی و حقوقی و ادارات دولتی داریم که عمده بدهکاران به اوقاف در حوزه پذیره‌نویسی ادارات دولتی هستند، به‌طوری‌که تنها آموزش‌وپرورش کاشمر با ۶۰ رقبه موقوفه‌ای که دارد تاکنون حق پذیره‌ای پرداخت نکرده است.

نیساری بیان کرد: از ابتدای امسال،  تاکنون ۱۰ موقوفه جدید به ارزش ۹۳۰ میلیون تومان در کاشمر به ثبت رسیده است که ۴۰ درصد آن به وسیله بانوان وقف‌شده است. همچنین کاشمر به لحاظ تعداد و درآمد موقوفات جایگاه خوبی در استان دارد.

وی تصریح کرد: بسیاری از موقوفات این شهرستان اراضی کشاورزی و به‌صورت مشاعی است مشخص شدن حدود و تفکیک آن نیز زمان‌بر است، اما تاکنون نیز علاوه بر اخذ سند مالکیت برای ۴۰ رقبه، مشخص شدن حدود و تفکیک اراضی کشاورزی در ۵۰۰ هکتار اراضی پلاک حاجی‌آباد، ۲۰۸ هکتار اراضی پلاک سرحوضک و ۲۰۰ هکتار اراضی پلاک فرگ در دست انجام است.

اداره اوقاف و امور درآمد کشاورزی مشهد کاشمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر