کد خبر: 949488 A

رئیس سازمان صمت آذربایجان‌شرقی مطرح کرد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: ۲۲ واحد از واحدهای غیرفعال استان در سه ماهه نخست سال جاری به چرخه تولید بازگشته‌اند و تا پایان سال ۱۰۰ واحد دیگر احیا می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حبیب امین زاده در جلسه بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی هشترود از کسب رتبه اول کشوری سازمان صمت آذربایجان شرقی در برنامه های جهش تولید خبر داد و گفت: براساس ارزیابی محورهای ۱۲ گانه جهش تولید از سوی وزارت صمت استان در بین ۳۲ استان رتبه اول کشوری را در سه ماهه اول سال جهش تولید به خود اختصاص داد.

وی گفت: به منظور حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی بیشترین میزان صدور جواز تأسیس، پروانه بهره‌برداری بوده و در راستای تأمین مواد اولیه تولیدکنندگان استانی اقدامات و تمهیدات لازم پیش‌بینی و اجرا شده است.

امین زاده خاطرنشان کرد: یکهزار و ۶۱۰ طرح نیمه تمام در استان وجود دارد که برای تکمیل این طرح ها ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است و در صورت تکمیل این واحدها برای ۱۲ هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد.

وی بر الزام دارا بودن بارکد برای لوازم خانگی تاکید کرد و گفت: کالاهای اساسی و ارزاق عمومی مردم باید به قیمت مصوب عرضه شود در غیر این صورت تخلف محسوب شده و برخورد خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی بر فعال بودن ستاد رفع موانع تولید استان تاکید کرد و گفت: ستاد تنظیم بازار ماهیت قانونی دارد و اجرای مصوبات آن الزامی است.

آذربایجان شرقی تنظیم بازار رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت کالاهای اساسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر