کد خبر: 949209 A

مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان خبرداد:

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین از تشکیل ۱۱هزار و ۵۰۰ پرونده برای دریافت تسهیلات کمک به جبران خسارت کرونا با اعتبار ۱۶۵ میلیارد تومان در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، رضا گروسی روز دوشنبه در نشست کمیته رصد تسهیلات کرونا در استان قزوین که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی در استانداری برگزار شد، افزود: تاکنون ۱۵ میلیارد تومان به متقاضیان این تسهیلات از سوی بانک‌های عامل در استان پرداخت شده است و انتظار می رود با تلاش دستگاه‌های اجرایی روند پرداخت ها سرعت بیشتری به خود بگیرد.

وی با بیان اینکه جذب اعتبارات تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا یک فرصت مناسب برای احیای کسب و کارهای خرد و همچنین کمک به واحدهای تولیدی و بنگاه های اقتصادی خسارت دیده است،اظهار داشت: با توجه به وضعیت مالی بد آسیب‌دیدگان از کرونا، قابل پذیرش و بخشش نیست که اعتباری در این زمینه از استان قزوین برگشت بخورد و جذب نشود.

گروسی با بیان این که تاثیر شیوع کرونا در حوزه اقتصادی به صورت زنجیروار بوده و همه بخش‌ها را متاثر کرده است،افزود: در این شرایط سخت، دولت منابعی را در قالب پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا به منظور تقویت و حمایت از مشاغل اختصاص داده است که یک فرصت و امتیاز برای حفظ و تقویت اشتغال استان است و باید نهایت تلاش خود را برای جذب این منابع به کار گیریم.

این مسئول ادامه داد: به محض اینکه مهلت ثبت نام تمام شود و نتوانیم به اندازه سهمیه خود از این تسهیلات حمایتی استفاده کنیم، استان‌های دیگر می‌توانند از سهمیه تسهیلات استان قزوین برداشت کنند.

گروسی اضافه کرد: بر اساس شیوه نامه جدید به صاحبان مشاغل دارای بیمه‌ خویش فرمایی و خود اشتغالی مبلغ ۶ میلیون تومان و به شاغلان مورد تایید دستگاه های ذیربط هشت میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین افزود: این تسهیلات با بازپرداخت ۲ ساله و بهره ۱۲ درصد به متقاضیان واجد شرایط در ۱۴ رسته شغلی پرداخت خواهد شد و سه ماه دوره سکون و خواب دارد.

وی تاکید کرد: اگر مدیران دستگاه‌های اجرایی پرونده‌ها را به موقع بررسی نکرده و به بانک ارائه نکنند، این اعتبار از استان بر می‌گردد.

اشتغال خواب دستگاه های اجرایی کار و رفاه اجتماعی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر