کد خبر: 949087 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار خراسان شمالی گفت: بر اساس نرخ تورم بیش از 40 درصدی و طبق ماده ۴۱ قانون کار خواستار تشکیل فوری جلسه شورای عالی کار و تعیین مزد بر اساس نرخ رسمی تورم و سبد معیشت خانوار ، تصویب مصوبه کمک هزینه مسکن در اسرع وقت و اجرایی شدن آن از ابتدای سال هستیم.

رضا میرزاجانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خراسان شمالی گفت : مصوبات مزدی سال ۹۹ شورای عالی کار به دلیل عدم رعایت ماده ۴۱ قانون کار همچنان مورد اعتراض گروه کارگری است.

وی افزود:  با توجه به اینکه دولت عملکرد مناسبی در جلب اعتماد کارگران در خصوص تحقق وعده هایش ندارد، خواهان آن هستیم تا کانون عالی شوراهای اسلامی کار از طریق مجاری قانونی در دیوان عدالت اداری پیگیر شکایات مربوط به مصوبات مزدی کارگران باشند.

وی یاد آور شد:  در جلسه خرداد ماه شورای عالی کار موضوع جابجایی آیتم‌های مزدی و افزایش حق مسکن مطرح شد و حق مسکن نیز به مبلغ ناچیز ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت و دولت محترم وعده داد در اسرع وقت تصویب و اجرایی کند.

3fdd15c4-30ee-4047-9bf4-6d615321fee1

میزاجانی اظهار کرد: هرچند با توجه به افزایش سرسام‌ آور هزینه‌های مسکن ، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان کمتر از یک دهم هزینه مسکن را هم جبران نمی‌کند اما متاسفانه با گذشت بیش از یک ماه دولت همچنان خلف وعده آشکار در امورات کارگری کرده و خبری از مصوبه نیست.

میرزاجانی گفت : در روزهایی که شاهد بازگشت موج دوم کرونا ، بیکاری کارگران و فشار بیش از حد تورم افسار گسیخته هستیم اینگونه برخوردها با جامعه کارگری می تواند باعث موج عظیمی از نارضایتی کارگرانی باشد که موتور محرکه تولید هستند.

وی افزود: با عنایت به نرخ تورم بیش از 40 درصدی و طبق ماده ۴۱ قانون کار خواستار تشکیل فوری جلسه شورای عالی کار و اتخاذ تصمیم بر اساس نرخ رسمی تورم و سبد معیشت خانوار ، تصویب مصوبه کمک هزینه مسکن در اسرع وقت و اجرایی شدن آن از ابتدای سال هستیم و نظر به خلف وعده‌های دولت خواهان آن هستیم تا کانون عالی شوراهای اسلامی کار از طریق  مجاری قانونی در دیوان عدالت اداری پیگیر شکایت مصوبات مزدی سال ۹۹ باشند.

تورم خراسان شمالی شورای عالی کار مسکن کمک هزینه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر