کد خبر: 948996 A

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان:

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: اجرای مصوبات ستاد کرونا الزامی است و مدیرانی که مصوبات ستاد کرونا را اجرا نکنند به هیئت تخلفات اداری معرفی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی در نشست کمیته بازرسی و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های عضو ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: به دلیل بی توجهی به پروتکل‌های بهداشتی شاهد افزایش روند بیماری در استان قزوین هستیم و باید با کمک رسانه مردم را در شرایطی قرار دهیم تا تهدید ویروس جدی گرفته شود و به پیامدهای آن واقف باشند.

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان افزود: متأسفانه روند ابتلاء به بیماری کرونا در استان رو به افزایش بوده و مجبور هستیم تا محدودیت‌ها را بیشتر کنیم تا شرایط کنترل شود.

حبیبی بیان کرد: مهم‌ترین رسالت ما در ستاد کرونا صیانت از جان و سلامت مردم است به همین دلیل دستورالعمل‌ها و مصوبات آن قانونی است و باید اجرایی شود.

وی ادامه داد: در چند روز اخیر با اعمال محدویت ها تعداد افراد بستری و مراجعه به بیمارستانها کمتر شده که نشان می‌دهد با رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی می‌توان بیماری را مهار کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: محدویت‌های اعمال شده تا عادی شدن شرایط ادامه خواهد یافت و انتظار داریم اصول بهداشتی بیشتر از گذشته رعایت شود.

معاون سیاسی استاندار با اشاره به اهمیت بازرسی در خصوص اقدامات پیشگیرانه در مقابله و مهار کرونا اضافه کرد: در همه دستگاه‌های اجرایی و نهادها و بانک‌ها رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجباری است و مدیران باید با جدیت بیشتری در این زمینه عمل کنند و مدیرانی که در این زمینه کوتاهی کنند به هیئت تخلفات اداری معرفی می‌شوند.

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان اظهار کرد: در حال حاضر بیشترین آلودگی به ویروس کرونا در بخش صنوف، مطب پزشکان، دفاتر پیشخوان، پمپ بنزین‌ها، نانوایی‌ها و بانک‌ها دیده می‌شود لذا از ناظران بهداشت، اتحادیه اصناف، سازمان نظام پزشکی و دستگاه‌های متولی انتظار می‌رود در خصوص پیشگیری، رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در این مکان‌ها دقت و نظارت بیشتری داشته باشند.

حبیبی یادآور شد: شهرهای قزوین و تاکستان در وضعیت قرمز هستند و از مردم این شهرها انتظار داریم با زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اجرای مصوبات جدی باشند.

وی بیان کرد: شرکت در مراسم جشن و عروسی و تجمع‌های دیگر از مهمترین مکان‌های آلوده شدن مردم به ویروس کرونا است و از شهروندان درخواست می‌کنیم جدا از رفتن به جشن‌ها و مکان‌های پر جمعیت خودداری کنند.

 

استان قزوین رسانه ماسک تخلفات پمپ بنزین کروناویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر