کد خبر: 948939 A

سرپرست فرمانداری لاهیجان:

سرپرست فرمانداری لاهیجان گفت: آنچه ضرورت دارد این است که مردم از ماسک های پارچه ای قابل شستشو استفاده کنند تا ماسک‌های طبی و سه لایه در اختیار کادر درمان قرار گیرد.

به گزارش ایلنا از لاهیجان، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لاهیجان در جلسه ستاد کرونا با اشاره به افزایش روز افزون مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان گفت: فقط در روز گذشته ۱۵ نفر در بیمارستان لاهیجان بستری شدند و روز قبل تر نیز ۱۲ نفر که نشان از صعودی بودن مبتلایان و مرگ و میرها دارد.

وی با اشاره به مصوبه جلسه قبل ستاد مبارزه با کرونا در خصوص اطلاع رسانی در سطح شهر از شهرداری خواست این موضوع را جدی گرفته و نسبت به نصب بنرهای هشدار دهنده اقدام کنند.

رضایی همچنین با تاکید بر اینکه ماهیت سطح فرهنگی مردم نسبت به فاصله‌گذاری اجتماعی برای پروتکل‌های بهداشتی افزایش یابد گفت : متاسفانه با توجه به تعطیلی تالارهای عروسی، برگزاری مراسم در خانه‌ها و باغ‌ها و حتی کارخانه های چای برگزار می‌شود که اگر این تجمعات کنترل نشود قطعاً شیوع ویروس افزایش بیشتری خواهد یافت.

وی در ادامه با اشاره به تعطیلی و پلمپ ۱۸ قلیان سرا در شهرستان گفت: با گشت های مشترکی که به همراه اصناف انجام می‌شود نظارت بر اصناف مختلف شدت بیشتری خواهد یافت.

سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان لاهیجان نیز در این جلسه با اشاره به آمادگی کامل جهت شروع سال تحصیلی به تشکیل کارگروه بهداشت و سلامت در این اداره اشاره داشت و هدف آن را بررسی رعایت پروتکل‌ها و تهیه ماست و دستکش برای مدارس عنوان کرد.

بهرام بهروزی همچنین ضمن اعلام این خبر که ثبت‌نام مدارس تا پایان مرداد ماه خواهد بود گفت: آمار ثبت نام در مدارس دولتی نسبت به غیرانتفاعی بسیار زیاد تر شده که دلیل آن را می توان مشکلات اقتصادی دانست.

نورالله اکبری سرپرست فرمانداری لاهیجان ضمن تشکر از مواضع رهبر معظم انقلاب در باب تجمعات عزاداری ماه محرم و تاکید بر اینکه هرچه ستاد کرونا تصمیم بگیرد و لازم‌الاجراست ، با با اشاره به تاکید ریاست  جمهوری در خصوص تعطیلی همه تجمعات گفت : در شهرستان لاهیجان برگزاری هرگونه تجمع تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

 اکبری همچنین ضمن تشکر از مردم بابت رعایت پروتکل ها از بقیه شهروندان نیز خواست تا با جدیت بیشتری پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا ضمن از بین رفتن این ویروس منحوس آسیب های اقتصادی نیز به حداقل برسد.

وی هچنین با اشاره به نزدیک بودن برگزاری آزمون کارشناسی ارشد و کنکور سراسری از مسئولان خواست تا با تشکیل کمیته‌ای از محل برگزاری آزمون‌ها بازدید و با رعایت پروتکل های بهداشتی نگرانی خانواده‌ها را در این خصوص بکاهند.

نورالله اکبری در ادامه با اشاره به فرارسیدن فصل برداشت برنج در شهرستان ضمن ابراز نگرانی از ورود دستگاه های دروگر از استانهای مجاور که در وضعیت خوبی به سر نمیبرند از جهاد کشاورزی خواست تمهیدات مناسبی بیاندیشد و هشدارهای لازم را به کشاورزان بدهد.

در پایان به کمبود ماسک در استان اشاره داشت وی افزود : آنچه ضرورت دارد این است که مردم از ماسک های پارچه ای قابل شستشو استفاده کنند تا ماسک‌های طبی و سه لایه در اختیار کادر درمان قرار گیرد.

درمان سلامت ماسک محرم لاهیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر