کد خبر: 948726 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان مطرح کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در جمع پزشکان عمومی استان، خدمت به مردم را مهمترین هدف جامعه پزشکی دانست و اظهار داشت: طی یک سال اخیر بسیاری از زیرساخت ها و تجهیزات حوزه سلامت در استان نوسازی شده است.

به گزارش ایلنا از رشت، ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست مشترک با پزشکان عمومی استان، ضمن تقدیر از نقش پزشکان در پایدار نگه‌داشتن سلامت در جامعه، خاطرنشان کرد: پزشکان عمومی گیلانی، همواره یاور سیستم بهداشت و درمان بوده‌اند و اوج حضور و مشارکت آن‌ها در دوران شیوع کرونا رقم خورده است.

وی با اشاره به وجه تمایز خدمات بهداشتی و درمانی با سایر خدمات، افزود: پزشکان ازجمله اقشاری هستند که تنها هدفشان خدمت به مردم و حفظ و پایداری سلامت آنها است و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به وضع تعرفه جدید در مطب‌های پزشکی اشاره کرد و افزود: علیرغم اینکه هزینه‌های اجاره مطب، حقوق پرسنل و یا تجهیزات مصرفی در مطب‌ها افزایش قابل‌توجه داشته است اما تعرفه خدمات پزشکی در مطب‌ها با افزایش حداقلی همراه بوده که همراهی پزشکان در چنین شرایطی قابل‌ تقدیر است.

 سالاری با مروری بر رسوب کمبودها و کاستی‌های حوزه سلامت در گیلان از گذشته تاکنون، یادآور شد: زیرساخت‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نه‌تنها به اذعان ما، بلکه به گفته مسوولان وزارت بهداشت و مسوولان کشور بسیار فرسوده و عقب‌مانده است، ازاین‌رو هرچقدر تلاش می‌کنیم، رسیدن به نقطه مطلوب، دشوار می‌شود.

وی بر لزوم همیاری و تلاش همه‌جانبه تشکل‌ها و انجمن‌ها در جهت حفظ و اعتلای سلامت جامعه تأکید کرد و گفت: همه تشکل‌های صنفی مرتبط با حوزه سلامت ازجمله انجمن پزشکان می‌توانند به دانشگاه در تولید فکر و اندیشه مشورت دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان استفاده از تمامی ظرفیت‌ها را ضروری دانست و افزود: طی یک سال گذشته تا کنون اقدامات قابل توجهی در استقرار و اقزایش زیرساخت های بهداشتی و درمانی انجام شده است که کافی نیست و باید بیشتر تلاش شود.

 سالاری همچنین در پایان سخنان خود، در خصوص انجام هر کمکی در چارچوب قوانین و آیین‌نامه‌های وزارتی برای جامعه پزشکان عمومی استان، قول مساعد داد.

گفتنی‌است، نشست مشترک رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعضای انجمن پزشکان عمومی استان گیلان، پیش از ظهر امروز، در سالن اجلاس دفتر ریاست برگزار شد.

جامعه جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سلامت پزشکان عمومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر