کد خبر: 948688 A

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:

استاندار خراسان رضوی گفت: عملکرد مثبت الگوی مثلث توسعه اقتصادی - فرهنگی در مناطق مورد پوشش، بهترین تبلیغ برای این مدل است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه نشست هم‌اندیشی معین‌های اقتصاد مقاومتی که در محل استانداری برگزار شد، ضمن اشاره به روزهای آغازین شروع مدل مثلث توسعه اقتصادی - فرهنگی در استان کرمان اظهار کرد: روزی که در سال 93 اجرای این مدل را در استان کرمان شروع کردیم بسیاری ما را از این اقدام ناامید می‌کردند اما این کار با توکل بر خدا، همت مردم و معین‌های اقتصاد مقاومتی پیش رفت.

وی معین‌های اقتصاد مقاومتی استان را در خط مقدم توسعه و رفع فقر و جهل دانست و خطاب به آنان افزود: این محرومیت‌زدایی یک کار اعتقادی است. شما ان‌شاءالله باید علاوه بر باور به آن مستمرا در منطقه به عنوان متولی توسعه غیر دولتی حضور داشته باشید.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه تفکر مسئولان و اقتصاد دانان نیاز به یک تحول اساسی دارد، این سوال را مطرح کرد و گفت: چرا علی‌رغم آبادانی روستاها شاهد تخلیه آن‌ها هستیم؟ در جواب باید گفت چون سیاست‌های ما در توزیع عادلانه ثروت به درستی اجرا نشده است.

رزم‌حسینی مهم‌ترین وظیفه همه مسئولان را در حال حاضر اشتغال‌زایی برشمرد و ادامه داد: باید همانند دوران دفاع مقدس یکدل و یکصدا شده و مردم را در برابر فقر و جهل در کشور واکسینه کنیم.

وی به شرایط اقتصادی کشور اشاره کرده و افزود: ایجاد کردن شغل حتی برای 10 نفر کار راحتی نیست و نباید آن را دست کم گرفت، معین‌های اقتصادی امروز این کارها را کرده‌اند، برای رشد این‌گونه اقدامات محرومیت‌زدایانه نیاز به اراده‌های آهنین داریم. البته باید بدانیم اگر مردم صداقت و کار میدانی دیدند حتما به میدان خواهند آمد.

رزم‌حسینی به ترویج مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی اشاره کرد و متذکر شد: با برنامه‌ریزی و تلاش و نهایتا با عملکرد خود می‌توانیم این الگوی اقتصادی مقاومتی را فراگیر کنیم.

انتهای پیام/
اشتغال پوشش ثروت خراسان رضوی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر