کد خبر: 948668 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان مطرح کرد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان قزوین گفت: استان قزوین از کمبود زیرساخت‌های فرهنگی رنج می برد و برای حل این مشکل نیازمند توجه نمایندگان مجلس برای ارتقای اعتبارات استانی و ملی هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمدحسین اسماعیلی در دیدار با لطف اله سیاهکلی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اظهار کر: در تلاش هستیم تا با کمک مسئولان  استانی طرح تالار فرهنگی و هنری و سالن تخصصی تئاتر قزوین را به سرانجام برسانیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: ایجاد گالری دائمی و نمایشگاه خوشنویسی نیز برای عرضه آثار و محصولات هنرمندان استان را نیز دنبال و پیگیری می کنیم به نتیجه رساندن آن نیازمند کمک نمایندگان استان در مجلس است.

اسماعیلی تاکید کرد: برای ظهور و بروز هنرمندان استان نیازمند زیرساخت های مهم فرهنگی و هنری هستیم و باید بتوانیم رفع این کمبودها را در اولویت های کاری خود قرار دهیم چراکه مشکلات زیرساختی موجود در استان موجب شده تا رشد هنرمندان قزوینی و دستیابی آنان به معیشت مطلوب تحت تاثیر قرار بگیرد.

لطف اله سیاهکلی نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دنبال اجرای برنامه های فاخر و ماندگار در عرصه فرهنگ و هنر قزوین هستیم، بیان کرد: هم افزایی در اجرا و پیشبرد برنامه های فرهنگی نیز از جمله نیازهای استان قزوین به شمار می رود که باید در این خصوص با جدیت ورود پیدا کنیم.

این نماینده ادامه داد: کار اصلی ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در واقع باید تولید فرهنگ و هنر و رسیدگی به معیشت هنرمندان و رفع مشکلات آنان باشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان ادامه داد: باید از هنرمندان رشته های مختلف دعوت کرد و مشکلات، سخنان و انتظارات آنان را شنید و در حد توان مرتفع ساخت.

سیاهکلی خاطرنشان کرد: نباید نظر سلیقه ای و مختلف مسئولان، زندگی هنرمندان را مختل سازد بلکه ما باید هدایتگر و حامی باشیم.

استان قزوین تئاتر فرهنگ و ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی نمایندگان مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر