کد خبر: 948621 A

همتی خبر داد:

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در عیادت از محیط‌بان مصدوم پارک ملی تندوره در بیمارستان گفت: ضاربان این محیط‌بان به زودی محاکمه خواهند شد.

به گزارش ایلنا از مشهد، تورج همتی در دیدار با محیط‌بان درگزی که روز گذشته هنگام دستگیری متخلفان شکار و صید در پارک ملی تندوره از سوی آنها به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به بیمارستانی در مشهد منتقل شده بود، ضمن پیگیری روند درمان محیط بان، دقایقی را با وی به گفتگو نشست و از جانفشانی این محیط بان تجلیل کرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان با ابراز تأسف از این پیشامد ناگوار که حاصل نابخردی و بی رحمی متجاوزان حیات وحش بوده و اینگونه جان یک محیط بان مخلص را که برای حراست از امانات ارزشمند الهی در طبیعت سینه سپر کرده در معرض تهدید قرار می دهند، گفت: این نخستین بار نیست که محیط بانان پرتلاش استان در راه عقاید انسانی و الهی خود اینگونه صدمات جسمی و روحی را از سوی اشرار و غارتگران حیات وحش به جان می خرند و پس از آن نه تنها دست از حراست از مخلوقات بی زبان خداوند بر نمی دارند که هر بار با انگیزه و عشق بیشتری برای حفظ آرامش زیستگاهی به عرصه های طبیعی استان قدم می‌گذارند.

این مقام مسئول ضمن آرزوی بازگشت سلامتی به محیط بان فداکار عظیم دانشور تصریح کرد: خوشبختانه عاملان این پرونده ازسوی یگان حفاظت محیط زیست استان و با همکاری پلیس آگاهی همان روز حادثه شناسایی و دستگیر شدند و بزودی در مراجع قضایی محاکمه خواهند شد و این اداره کل نیز به طور جدی پیگیر روند حقوقی و قضایی این پرونده خواهد بود. 

روز گذشته دو شکارچی متخلف درحالی محیط بان پارک ملی تندوره را مورد ضرب و شتم قرار دادند که لاشه دو رأس قوچ وحشی و یک قبضه اسلحه را با موتور سیکلت حمل می کردند.

محیط بان عظیم دانشور دراین حادثه به شدت مجروح و به دلیل شکستگی دنده و دست و برای درمان و مراقبت های پزشکی به بیمارستانی در مشهد منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفت و هم اکنون حال عمومی این محیط بان مساعد است.

بیمارستان عمل جراحی مشهد محیط بان محیط زیست خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر