کد خبر: 948556 A

معاون سازمان صمت استان خبر داد:

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین از برون سپاری نظارت بر واحدهای صنفی استان قزوین به اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌ها با توجه به شرایط اقتصادی کشور و دستورالعمل‌های ابلاغی خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی اکبر کبیری در جلسه تشدید نظارت و بازرسی بر بازار، اظهار کرد: ۴۷ اتحادیه در استان وجود دارد که هر کدام باید طبق قانون نظام صنفی و اعضای خود به ازای هر واحد صنفی حداقل یک بازرس در اتحادیه داشته باشد.

معاون سازمان صمت استان اضافه کرد: دستگاه‌های قضایی، امنیتی و انتظامی از سازمان صنعت انتظاراتی در تشدید نظارت بر بازار دارند که تحقق آنها به تنهایی از عهده سازمان خارج است و باید اتحادیه‌ها و اتاق اصناف استان با جدیت بیشتری در این زمینه ورود کند.

کبیری افزود: سازمان صنعت با ۱۰ تا ۱۲ بازرس قادر به نظارت بر ۳۹ هزار واحد صنفی استان نیست و اگر فقط به شکایت‌های حضوری و تلفنی از واحدهای صنفی رسیدگی کند کار بزرگی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: امروزه با عنایت به دستورالعمل ابلاغی از سوی شعبه تشدید کنترل و نظارت سازمان حمایت از مصرف کنندگان، کارگروهی از هیات رییسه اتاق اصناف، دادگستری، پلیس اماکن و بسیج اصناف تشکیل خواهد شد و فعالیت‌های نظارتی خود را در سطح بازار و استان به صورت ویژه با محوریت اتاق اصناف پیش خواهند برد.

این مسئول بیان کرد: طرح تشدید از مراکز اقتصادی سطح استان از ماه گذشته آغاز شد و هم اینک به صورت روزانه و هفتگی پیگیری می‌شود.

معاون سازمان صمت استان ادامه داد: انتظاراتی از سوی مسئولان و مردم در حوزه نظارت بر بازار وجود دارد و باید با توجه به دستورالعمل‌های ابلاغی و شرایط بازار برای هماهنگی میان دستگاه‌ها و رفع این دغدغه‌ها تلاش کنیم.

 

استان قزوین سازمان صنعت سازمان صنعت معدن و تجارت استان شرایط اقتصادی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر