کد خبر: 948483 A

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین:

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین گفت : با تلاش مأموران اجرایی محیط بانی طارم شکارچی غیر مجاز یک رأس کل وحشی دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، احمد زارعی اظهار کرد : متهم شکار غیر مجاز پس از شکار کل وحشی لاشه آن را به یک منزل مسکونی انتقال داده و به طور ماهرانه ای در منزل مخفی کرده بود که مأموران با اخذ حکم دستگاه قضایی وارد منزل مسکونی شده و با هوشیاری کامل توانستند لاشه را کشف و ضبط کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین بیان کرد: در این عملیات از نامبرده مقادیری گوشت ، کله و پاچه کل وحشی، بهمراه یک قبضه سلاح ساچمه زنی مجاز کالیبر ۱۶ و مقادیری مهمات ( ۲۸ تیر فشنگ ساچمه ۱۶ – تعداد ۲ عدد فشنگ ۴ پاره و یک چاقوی تاشوی زرد رنگ – مقدار ۳۰۰ گرم ساچمه درشت – ۱۰۰ گرم باروت ) کشف شد.

زارعی ادامه داد: در حال حاضر پرونده متهم جهت پیگرد قانونی و صدور حکم تحویل مراجع قضایی شهرستان قزوین شده است.

وی یادآورشد : مأموران یگان حفاظت محیط‌زیست استان قزوین به ‌صورت شبانه‌روزی مشغول گشت و کنترل در مناطق مختلف استان هستند تا در صورت مشاهده تخلف مطابق قانون با متخلفان برخورد لازم را انجام دهند و قطعا از هیچ تخلفی چشم‌پوشی نخواهد شد.

این مسئول اضافه کرد: مامورین یگان حفاظت محیط زیست طارم سفلی در پی گشت زنی و با هدف جلوگیری از تخلف شکار و صید، طی یک عملیات منسجم و طراحی شده موفق شدند یک نفر متخلف که به صورت غیرمجاز اقدام به زنده گیری سهره کرده بود را دستگیر کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین ادامه داد: از این فرد یک رشته تور مخصوص زنده گیر ۲ عدد قفس  و ۲۵ قطعه سهره کشف و ضبط شد که پرندگان مکشوفه به همراه ادوات زنده گیری توقیف شد.

به گفته زارعی، متخلف به مراه صورتجلسه تنظیمی و تجهیزات و ادوات شکار تحویل مقامات قضایی شد.

وی از همشهریان قزوینی تقاضا کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف محیط‌زیستی مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین اطلاع رسانی کنند.

استان قزوین حفاظت محیط زیست کشف و ضبط گوشت شکارچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر