کد خبر: 948398 A

رئیس شورای شهر اصفهان :

رئیس شورای شهر اصفهان با بیان اینکه با وجود کرونا همه دست‌اندرکاران تبلیغاتی ماموریت سخت‌تری دارند، گفت :باید تلاش کنیم تا خرافاتی که چتر خود را بر سر عزاداری امام حسین (ع) سایه انداخته کنار بزنیم و اصل ماجرا و آنچه هدف عاشورا بوده است را بیش از پیش تببین کنیم.

به گزارش ایلنا از اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی صبح امروز - یکشنبه۱۲ مردادماه - در یکصد و سی و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار  کرد: روز عید سعید قربان مقام معظم رهبری چند نکته در خصوص حج، مباحث اقتصادی و همچنین عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) داشتند که در آن سخنان فرمودند درباره محرم معیار آن چیزی است که ستاد ملی کرونا می‌گوید.

رئیس شورای شهر اصفهان با بیان اینکه ضرورت فاصله‌گذاری های اجتماعی در همه برنامه‌ها و نشست ها و جلسات باید جدی گرفته شود، گفت: با وجود کرونا همه دست‌اندرکاران امروز تبلیغاتی ماموریت سخت‌تری دارند تا به وضعیت کرونا در شهر بیشتر توجه شود و رعایت‌ها بیشتر شود، اما در محرم شهر اصفهان باید مملو از نماد عاشورایی و پرچم عزا باشد و جملات بزرگان در خصوص عاشورا باید در شهر حضور داشته باشد.

وی تاکید کرد: ما باید تلاش کنیم تا خرافاتی که چتر خود را بر سر عزاداری امام حسین (ع) سایه انداخته کنار بزنیم و اصل ماجرا و آنچه هدف عاشورا بوده است را بیش از پیش تببین کنیم.

نصر اصفهانی ادامه داد: اگر تبلیغات به سمتی حرکت کند که نذورات به سوی بسته هایی برای افراد نیازمند برود و اقلام بهداشتی نذر شود اتفاق خوبی رخ می دهد و فرض لازم این است که همه مبلغان چنین جهتی را دنبال کنند.

رئیس شورای شهر اصفهان تصریح کرد: ۱۷ مرداد روز خبرنگار که به مناسبت شهادت شهید صارمی همراه است که از همین منظر توفیق خدمت گذاری و برخورد صادقانه داریم، خبرنگاران دیدبان‌های با انصاف هستند که در نوشته های خود نباید به دنبال بزرگ نمایی و کوچک نمایی کردن باشند، خبرنگاران باید رعایت حال مردم و حق و حقوق مردم را در دستور کار داشته باشد.

وی با اشاره به رویه معمول هر یکشنبه یک افتتاح ؛ گفت: به جهت اینکه مجدد شهر اصفهان وارد شرایط سخت تری در زمینه کرونا شد، این افتتاح‌ها به صورت مجازی برگزار می شود، این مراسم  در شرایط فعلی تا پایان سال برپا خواهد شد   و مردم  بدانند که در هر محله هر هفته یک اتفاق  نو رخ می‌دهد.

 

 

اصفهان محرم کرونا شورای شهر اصفهان ایلنا اصفهان رئیس شورای شهر اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر