کد خبر: 948339 A

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان خبرداد:

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از پرداخت ۹۳ درصدی مطالبات گندم کاران استان قزوین بابت فروش تضمینی محصول خود به دولت خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مجید اسماعیلی با اعلام این خبر گفت: مجموع بهای گندم خریداری شده از کشاورزان استان ۴۶۲ میلیارد تومان بوده که از این رقم تاکنون ۴۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان یادآور شد: مطالبات پرداخت شده مربوط به گندم های خریداری شده تا پیش از اول مرداد ماه بوده است.

اسماعیلی بیان کرد: استان قزوین در پرداخت مطالبات گندم جزو استان های برتر کشور بوده و تلاش شده تا مبالغ گندم کاران در کم ترین زمان به حساب های اعلام شده واریز شود.

وی افزود: براساس آخرین آمارهای دریافتی از مراکز خرید، تاکنون ۱۸۳ هزار تن گندم از کشاورزان استان قزوین خریداری شده است.

این مسئول عنوان کرد: مراکز خرید تا زمانی که گندم در مناطق مربوط به خود در حال برداشت هستند باید به فعالیت پرداخته و محصول کشاورزان را دریافت کنند.

به گفته معاون سازمان جهاد کشاورزی استان، در حال حاضر گندم در مزارع بخش های کوهین قزوین، شهرستان آوج و بخش هایی از شهرستان بوئین زهرا در حال برداشت است و کار برداشت این محصول در سایر مزارع استان تقریبا به پایان رسیده است.

دولت در استان قزوین امسال برای خرید ۲۲۰ هزار تن گندم برنامه و تعهد داده است.

امسال پیش بینی می شود ۳۳۵ هزار تن گندم در استان قزوین برداشت و تولید شود.

 

استان قزوین دولت سازمان جهاد کشاورزی استان گندم بوئین زهرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر