کد خبر: 948057 A

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی:

مدیرکل انتقال خون استان خراسان رضوی گفت: در حال حاضر وضعیت ذخایر خونی در خراسان رضوی با توجه به شیوع کرونا و گرمی هوا با کمبود مواجه شده است.

به گزارش ایلنا، مجید عبداللهی اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت ذخایر خونی در خراسان رضوی با توجه به شیوع کرونا و گرمی هوا  با کمبود مواجه شده است به همین دلیل به همه گروه‌های خونی در استان نیاز فوری داریم و با اوج گیری مرحله دوم شیوع کرونا، نیاز به فراورده‌های خونی در استان افزایش یافته است.

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی با بیان اینکه شیوع کرونا میزان اهدای خون در خراسان رضوی را از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داده است گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۳۹ هزار و ۵۰۰ واحد خون توسط داوطلبان در خراسان رضوی اهدا شده است.

وی افزود: خراسان رضوی به ویژه شهر مشهد به علت حضور زائران و مسافران، سوانح جاده‌ای، انجام عمل‌های جراحی، بیماران هموفیلی و تالاسمی جزو استان‌های اول کشور از نظر مصرف فرآورده‌های خونی به شمار می‌رود.

عبداللهی از مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) خواست با حضور در پایگاه‌های اهدای خون به یاری بیماران نیازمند بشتابند.

استان خراسان رضوی امام رضا انتقال خون جراحی خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر