کد خبر: 947975 A

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان خبرداد:

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، با اشاره به اینکه طرح هادی روستایی بعنوان سند توسعه و راهبردی هر روستا به شمار می آید، از اختصاص 68 میلیارد ریال قیر برای آسفالت معابر روستاهای زنجان خبر داد.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، رضا خواجه ای، گفت: قیر یارانه ای به ارزش 68 میلیارد ریال برای آسفالت معابر 25 روستا در سطح استان در سال جاری اختصاص یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، تعداد  اجرا ی طرح هادی در روستاهای بالای 20 خانوار را 400 روستا دانست و افزود: در حال حاظر 83 پروژه اجرای طرح هادی در روستاهای استان در راستای فراهم سازی زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی، در حال انجام است.

وی ادامه داد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی  در استان زنجان 3/56   درصد  و در سطح کشور  2/ 46  درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان به تامین منابع مالی طرح هادی اشاره کرد و گفت: تامین منابع مالی اجرای طرح‌های هادی از بودجه‌های تملک و دارائی و همچنین بودجه سالیانه دهیاری‌ها  تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه،  باید با انجام برنامه ریزی های مناسب در جهت  توسعه روستاها، فضای زندگی شایسته ای برای ساکنین روستاها فراهم نمود تا از این طریق روستاییان نیز فرصت زندگی و رشد و توسعه را داشته باشند، تصریح کرد: ساماندهی و اصلاح موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف در روستا سه محور اصلی در طرح هادی روستا به شمار می روند.

خواجه ای یادآور شد:  اهمیت و ضرورت تهیه و اجرای طرح هادی این است که روستاهای دارای طرح هادی از شرایط ویژه ای در عمران و آبادی از قببل خدمات زیربنایی، اجرای طرح های عمرانی و تخصیص منابع مالی نسبت به روستاهای فاقد طرح هادی می باشند، لذا تهیه طرح و اجرای آن با توجه به ورود امکانات و خدمات زیربنایی و روبنایی بر کیفیت و بهبود زندگی اهالی در بلند مدت موثر است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان/رضا خواجه ای /قیر یا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر