کد خبر: 947953 A

مدیرکل بهزیستی فارس مطرح کرد:

مدیرکل بهزیستی فارس گفت: امضای تفاهمنامه توسعه اشتغال‌زایی برای معلولان با شرکت شهرک‌های صنعتی فارس زمینه را برای ارائه خدمات بهتر به افراد تحت پوشش این سازمان فراهم و آنها را مستقل و توانمند خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی اداره کل بهزیستی فارس، محمدصادق کشفی در مراسمی که به مناسبت امضای تفاهمنامه بین اداره کل بهزیستی فارس و شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برگزار شد، بیان کرد: ۳۰ هزار نفر در نوبت مساعدت و مستمری اداره کل بهزیستی قرار دارند و جمعیت تحت پوشش معلولان با حساب معلولان و زنان سرپرست خانوار ۱۵۷ هزار نفر است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت بسیار مطلوبی در شهرک‌های صنعتی در حوزه اشتغال‌زایی وجود دارد، ابراز کرد: بر اساس شرایطی که در قانون پیش‌بینی شده، در تلاش هستیم بتوانیم مشکلات گروه‌های هدف را کاهش دهیم.

معاون هماهنگی موسسات غیردولتی، مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی فارس، پرداخت تسهیلات به یک هزار و ۵۶۰ نفر در سال ۹۸ را یادآور شد و گفت: تعهد اشتغال بهزیستی در سال گذشته ۲ هزار و ۹۹۰  نفر بود و سقف تسهیلات اشتغال این سازمان از ۵ تا ۵۰ میلیون تومان با بهره ۴ درصد است.

پریسا زارعی عنوان کرد: سقف تسهیلات ویژه کارفرما در گذشته ۲۵۰ میلیون تومان به ازای جذب ۵ نفر تحت پوشش بهزیستی بوده که با پیگیری‌های انجام شده این عدد به ۲ میلیارد تومان به ازای جذب ۴۰ نفر افزایش یافته است.

وی افزایش تسهیلات را فرصت مناسبی برای کارفرمایان دانست و افزود: پرداخت ۲۳ درصد سهم بیمه افراد تحت پوشش بهزستی نیز در کنار افزایش رقم تسهیلات فرصت مناسبی برای کارفرمایان ایجاد کرده است تا در جذب افراد تحت پوشش بهزیستی پیشرو باشند.

معاون بهزیستی فارس کمک بلاعوض و اشتغال در دستگاه‌های دولتی را از دیگر حمایت‌های اداره کل بهزیستی از افراد تحت پوشش دانست و ابراز کرد: این توافقنامه فرصت مناسبی است تا با بهره گیری از بانک اطلاعاتی صنایع برای اشتغال افراد تحت پوشش بر اساس توان و تخصص استفاده کنیم.

همچنین رییس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی فارس حرکت صاحبان صنایع را دراستفاده از افراد تحت پوشش بهزیستی در کارخانه‌ها و کارگاه های صنعتی بزرگ و کوچک، زیبا توصیف کرد و گفت: مدیران ما در صنایع همیشه پای کار بوده اند و از کارهای خداپسندانه استقبال می کنند.

احد فتوحی این توافقنامه را رویدادی مطلوب خوبی در عرصه حمایت از خانواده ها، اشتغال و امنیت روانی افراد تحت پوشش عنوان کرد و افزود: ۷هزار هکتار اراضی صنعتی در استان به شکل های مختلف آماده همکاری مشترک برای اجرای این توافقنامه است.

اشتغال بهزیستی پوشش مشکلات معلولان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر