کد خبر: 947926 A

نماینده مردم اصفهان در مجلس عنوان کرد ؛

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت : با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد و جایگاه اصفهان در سطوح مختلف کشور، باید بالاترین استانداردهای نمایشگاهی در این استان طراحی و پیاده‌سازی شود، چراکه برگزاری نمایشگاه‌ها می‌تواند منجر به رونق تولید و افزایش ارتباطات بازرگانی شود.

به گزارش ایلنا از اصفهان،عباس مقتدایی،با اشاره به اینکه اصفهان با داشتن بیش از ۸ هزار واحد صنعتی، تولیدی، وجود دانشگاه‌های مادر و بزرگ در رشته‌های مختلف و بالاترین حجم تولیدات صنایع‌دستی و کشاورزی، قطب صنعت کشور است، تاکید کرد: اصفهان با داشتن این ویژگی‌ها می‌تواند میزبان مجموعه‌های مختلف در قالب نمایشگاه‌ها باشد .

به گفته مقتدایی، پروژه نمایشگاه بزرگ در حال احداث اصفهان یکی از طرح‌های مهم و اثرگذار کشور خواهد بود و امیدواریم در کوتاه‌ترین زمان ممکن در سطوح مختلف ملی، استانی و محلی از آثار آن بهره‌مند شویم.

او تصریح می‌کند: با توجه به ظرفیت بالای اصفهان و همچنین پایتخت فرهنگ و تمدن ایران، با بهره برداری از این طرح، اصفهان می‌تواند مرکزیت نمایشگاه‌های بین‌المللی کشور را بر عهده بگیرد؛ از سوی دیگر به دلیل مطرح بودن اصفهان در سطح جهانی و با توجه به خواهر خوانده‌های متعدد این شهر، نمایشگاه بزرگ اصفهان نه تنها در غرب آسیا و خاورمیانه بلکه در جهان می‌تواند به عنوان یک برند ملی جهت تقویت ظرفیت نمایشگاهی کشور گام بردارد.

یک عضو شورای شهر اصفهان نیز درباره تاثیر پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان بر رونق اقتصادی این شهر، می‌گوید: به طور قطع اصفهان به نمایشگاهی با این وسعت نیاز داشت، چراکه محل نمایشگاه فعلی موقت است و در حقیقت حق مطلب را برای فعالان اقتصادی این شهر ادا نمی‌کند.

جوادی توضیح می‌دهد: اگرچه کرونا موجب شده بسیاری از تجمعات و مسافرت‌ها با محدودیت انجام شود، اما امیدواریم تا زمان افتتاح پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان، با تولید واکسن و یا مهار کرونا شاهد حضور پررنگ مشارکت‌کنندگان از دیگر شهرها و کشورها باشیم.

او با اعتقاد بر اینکه تحریم‌ها موجب می‌شود کمتر بتوانیم از پتانسیل‌ نمایشگاه‌ها استفاده بهینه کنیم، اما با بهبود شرایط سیاسی کشور، به طور قطع در آینده نمایشگاه بزرگ اصفهان موجب رونق اقتصاد کشور و شهر خواهد شد.

از سوی دیگر رئیس هیات مدیره انجمن تخصصی برق و الکترونیک اصفهان با اعتقاد بر اینکه نمایشگاه، لباس صنعت هر استان است، می‌گوید: هر چه این لباس مزین‌تر باشد و هر چه نمایشگاه و شرایط برپایی آن پربار و برازنده باشد شخصیت و سطح صنعت استان را بهتر به نمایش می‌گذارد.

به گفته محسن پورسعید، پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان در جهت توسعه نمایشگاه فعلی این شهر است و به طور قطع این توان و قابلیت را برای جذب و حضور دیگر کشورها  در محل جدید خواهد داشت؛ البته مدیریت این مجموعه باید برای به دست آوردن بازاری جدید در منطقه آن هم در اصفهان تلاش و هزینه کند.

 

 

ایلنا اصفهان کروناویروس شرکت نمایشگاه های بین المللی اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر