کد خبر: 947899 A

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان قزوین گفت: با اجرای طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال ضایعات و مسروقه، چهار واحد صنفی خرید و فروش پلمپ و بیش از ۱۰ نفر بازداشت شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علی فولیان با اعلام این خبر افزود: سرقت یکی از انواع جرایمی است که سبب ایجاد ناامنی و مهم‌تر از آن بالا رفتن احساس ناامنی در بین شهروندان می‌شود.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان قزوین گفت: تاکنون اقدامات صورت گرفته در راستای ناامن سازی محل‌های خرید و فروش اموال مسروقه با رویکرد اجرایی، عملیاتی و پیشگیرانه همراه نبوده است چون امروزه شاهد خرید و فروش اموال مسروقه از طریق فضای حقیقی و مجازی در جامعه هستیم.

وی اظهار داشت: یکی از مشوق‌ها و انگیزه‌های سارقان، فروش سهل و آسان اموال مسروقه است و با توجه به اینکه بیشتر این اموال توسط ضایعات فروشی‌های فاقد مجوز و متخلف در سطح استان خریداری می‌شود، این طرح به ‌منظور برخورد با ضایعات فروشی‌های غیرمجاز، متخلفان و خریداران اموال مسروقه با حضور اتاق اصناف، پلیس اماکن، نیروی انتظامی در استان قزوین در حال اجرا است.

فولیان با بیان اینکه اجرای طرح برهم زدن بازار خرید و فروش اموال مسروقه سبب کاهش سرقت در سطح استان خواهد شد، گفت: اکنون برای ساماندهی این واحدهای ضایعاتی غیرمجاز باید اتاق اصناف و اتحادیه مرتبط دستورالعملی را تدوین کنند تا واحدهایی که شرایط فعالیت قانونی در این صنف را دارند امکان اخذ مجوز برای آنها فراهم شده و تحت پوشش مراجع قانونی قرار گیرند.

 

 

استان قزوین پوشش پیشگیری از وقوع جرم خرید و فروش دوربین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر