کد خبر: 947867 A

رئیس سازمان صمت البرز مطرح کرد:

رئیس سازمان صمت البرز گفت: در راستای صادرات پوشاک به عراق مشوق های مطلوبی توسط سازمان توسعه تجارت ایران تدارک دیده شده که فعالان صنفی و صنعتی تولید پوشاک می‌توانند در صورت دارا بودن شرایط لازم از آن بهره مند شوند.

به گزارش ایلنا، سومین میز کالا_کشوری عراق با رویکرد بررسی زمینه‌ها، مشکلات، موانع و راهکارهای توسعه صادرات پوشاک به این کشور و به منظور تلاش برای افزایش سهم صادرات پوشاک ایران در بازار عراق در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

در این جلسه، فرزاد پیلتن، مدیرکل دفتر عربی- آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران، گفت: عراق سالانه حدود ۷۰۰ میلیون دلار واردات پوشاک از جهان دارد که سهم ایران از این میزان حدود ۳۵ میلیون دلار است.

پیلتن، افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد ایران، ظرفیت صادرات ۱۵۰ میلیون دلاری پوشاک به کشور عراق را دارد.

رامین ربیعی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز نیز در حاشیه این نشست در گفتگو با خبرنگاران گفت: انتظار می رود استان البرز با توجه به حضور واحدهای خوشنام و طراز اول صنعت پوشاک و صنایع نساجی بتواند در راستای صادرات پوشاک به عراق، نقشی تعیین کننده و تاثیرگذار داشته باشد. 

ربیعی تصریح کرد: در راستای صادرات پوشاک به عراق مشوق های مطلوبی توسط سازمان توسعه تجارت ایران تدارک دیده شده که فعالان صنفی و صنعتی تولید پوشاک می توانند با مراجعه به دبیرخانه انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم استان البرز از کم و کیف این مشوق ها مطلع و در صورت دارا بودن شرایط لازم از آن بهره مند شود.

سازمان صمت البرز صادرات پوشاک به عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر