کد خبر: 947849 A

سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری استان خبرداد:

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین گفت: چهار واحد صنفی خرید و فروش اموال مسروقه در قزوین پلمب و بیش از ۱۰ نفر دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی فولیان با اعلام این خبر گفت: سرقت یکی از انواع جرایمی است که سبب ایجاد ناامنی و مهم‌تر از آن بالا رفتن احساس ناامنی در بین شهروندان می‌شود.

سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری استان افزود: تاکنون اقدامات صورت گرفته در راستای ناامن سازی محل‌های خرید و فروش اموال مسروقه با رویکرد اجرایی، عملیاتی و پیشگیرانه همراه نبوده است چون امروزه شاهد خرید و فروش اموال مسروقه از طریق فضای حقیقی و مجازی در جامعه هستیم.

فولیان بیان کرد: یکی از مشوق‌ها و انگیزه‌های سارقان، فروش سهل و آسان اموال مسروقه است و با توجه به اینکه بیشتر این اموال توسط ضایعات فروشی‌های فاقد مجوز و متخلف در سطح استان خریداری می‌شود، این طرح به ‌منظور برخورد با ضایعات فروشی‌های غیرمجاز، متخلفان و خریداران اموال مسروقه با حضور اتاق اصناف، پلیس اماکن، نیروی انتظامی در استان قزوین در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح برهم زدن بازار خرید و فروش اموال مسروقه سبب کاهش سرقت در سطح استان خواهد شد، گفت: اکنون برای ساماندهی این واحدهای ضایعاتی غیرمجاز باید اتاق اصناف و اتحادیه مرتبط دستورالعملی را تدوین نمایند تا واحدهایی که شرایط فعالیت قانونی در این صنف را دارند امکان اخذ مجوز برای آنها فراهم شده و تحت پوشش مراجع قانونی قرار گیرند.

این مسئول عنوان کرد: همچنین معاملات خود را روزانه در دفاتر خرید و فروش ثبت و ضبط کنند و علاوه بر این ملزم باشند که دوربین مداربسته نصب کنند.

فولیان از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک و غیر قانونی، ضمن معرفی مالخران مراتب را بلافاصله به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

استان قزوین پوشش پیشگیری از وقوع جرم خرید و فروش دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر