کد خبر: 947778 A

مدیرکل امور اجتماعی استانداری قزوین:

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: پویش ازدواج آسان و به دور از تجملات برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ایام شیوع کرونا و همچنین ترویج فرهنگ ازدواج آسان در قزوین ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مریم بیدخام در بازدید از یک موسسه خیریه ازدواج آسان، اظهار کرد: انتظار می‌رود دستگاه‌های حمایتی و خیران علاوه بر تهیه جهیزیه، ترویج ازدواج آسان و ارائه آموزش‌های لازم حین و بعد از ازدواج به پایداری و تقویت بنیان خانواده‌ها کمک کنند.

 مدیرکل امور اجتماعی استانداری با اشاره به شرایط موجود متاثر از کرونا و برگزار نشدن مراسم عروسی و سایر اجتماعات، گفت: تشویق و ترویج ازدواج ساده، آگاهانه و پایدار از جمله اهداف و رسالت‌های خیران عرصه‌های اجتماعی است.

بیدخام با بیان اینکه برخی از آداب و رسوم غلط مانع بزرگی در مسیر ازدواج جوانان است، افزود: ترویج فرهنگ ازدواج آسان، تهیه جهیزیه در حد نیاز و توجه ویژه به کسب مهارت‌های زندگی از جمله وظایف تشکل‌های مردم نهاد است.

وی با اشاره به ممنوعیت برگزاری مراسم‌های جشن و ‌عروسی در تالارها، ‌اماکن عمومی و حتی منازل تا اطلاع ثانوی، اظهار داشت:‌ تشکل‌های مردم نهاد فعال در حوزه جوانان و خیران در راستای عمل به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا پویش ازدواج آسان و بدون مراسم را اجرایی کند.

این مسئول ادامه داد: با توجه به اعیاد پیش رو، ازدواجِ آسان و به دور از تجملات در روزهای کرونایی می‌تواند در آینده به یک فرهنگ ماندگار تبدیل شود و جوانان با شرایط آسانتری تشکیل خانواده دهند.

مدیرکل‌امور اجتماعی‌استانداری بیان‌کرد: می‌توان از شرایط کرونایی برای ترویج فرهنگ ازدواج آسان استفاده بهینه کرد تا جوانان بتوانند بدون صرف هزینه‌های کلان و مراسم پرهزینه زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

بیدخام اظهار کرد: جوانان می‌توانند هزینه‌های مضاعف و تحمیلی را صرف تهیه مایحتاج اساسی زندگی خود کنند و این امر در وهله اول با حمایت خانواده‌ها و فرهنگ سازی توسط تشکل‌های مردمی محقق خواهد شد.

اجتماعی و فرهنگی ازدواج ترویج فرهنگ زندگی مشترک فرهنگ سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر