کد خبر: 947773 A

مدیرعامل شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان:

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت : در سال جاری با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال عملیات احداث دو تصفیه خانه در شهرک های صنعتی خرمدشت و آراسنج اجرایی خواهد شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، حمید رضا خانپور در نشست تخصصی با مدیر کل حفاظت محیط زیست استان و مدیران عامل شرکت‌های خدماتی شهرک‌ها  و نواحی صنعتی تابعه اظهار داشت: با توجه به بهره‌برداری رسیدن و فعالیت تعداد زیادی از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی خرمدشت و آراسنج طبق حجم خروجی فاضلاب صنعتی آنها احداث دو تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک های صنعتی خرمدشت و آراسنج با سرمایه گذاری بالغ بر 150 میلیارد ریال در سالجاری در دستورکار شرکت قرار دارد که در حال حاضر طراحی این دو تصفیه خانه انجام شده و در مرحله برگزاری مناقصه عمومی و انتخاب پیمانکار  است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 650 واحد تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان به شبکه فاضلاب متصل هستند، افزود: آلودگی‌های زیست محیطی کلیه واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی کنترل می‌شوند ، قبل از احداث تصفیه خانه ها طبق ضوابط شهرک‌های صنعتی مدیریت، تصفیه فاضلاب و سرانجام دفع پساب تولیدی واحدهای صنعتی برعهده واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها بوده که با احداث تصفیه خانه فاضلاب با رعایت مقررات پساب خروجی واحدها به شبکه فاضلاب متصل و تصفیه نهایی در محدوده ضوابط و مقررات محیط زیست انجام می شود.

حمید رضا خانپور در ادامه از افتتاح مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی لیا با پیشرفت فیزیکی بیش ار 80 درصد و سرمایه گذاری 71 میلیارد ریال در سال جاری خبر داد.

در این نشست تخصصی؛ حسن عباسی نژاد  مدیرکل محیط زیست استان قزوین ضمن تقدیر  و تشکر از تعامل و همکاری شرکت‌شهرک‌های صنعتی افزود: رعایت ضوابط زیست محیطی در شهرک‌ها و نواحی‌صنعتی مستلزم تعامل و همکاری بیشتر را می طلبد تا واحدهای تولیدی بدون هیچ دغدغه ای به تولید مشغول باشند.

وی با اشاره به ایجاد صندوق ملی محیط زیست در سالجاری گفت: با ایجاد این صندوق واحدهای تولیدی می‌توانند در راستای مرتفع کردن مشکلات زیست محیطی و ارتقاء پارمترهای کیفی و خرید تکنولوژی های به روز زیست محیطی از این خدمات بهره مند شود و شرکت شهرک‌های صنعتی هم جهت احداث تصفیه خانه‌های فاضلاب از این تسهیلات استفاده کنند.

استان قزوین حفاظت محیط زیست زیست محیطی محیط زیست مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر