کد خبر: 947655 A

مدیر کل کمیته امداد استان خبر داد:

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان از ذبح ۱۸۰۰ راس دام همزمان با عید سعید قربان خبر داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، ذبح دام در کشتارگاه‌ها و با رعایت پروتکل بهداشتی در سراسر استان سمنان انجام شد.

به گزارش ایلنا، محسن مسعودیان راد مدیر کل کمیته امداد استان سمنان از همکاری و مشارکت مراکز نیکوکاری، آستان قدس و خیرین استان سمنان در تهیه و توزیع گوشت قربانی خبر داد و گفت: مشارکت مردم در نذر قربانی یک سرمایه اجتماعی در جامعه تلقی می‌شود.

وی به دومین مرحله از  رزمایش کمک مومنانه به نیازمندان اشاره کرد و گفت: توزیع گوشت قربانی گوشه ای از اقدامات این نهاد حمایتی برای مددجویان و نیازمندان تحت حمایت است.

مسعودیان راد به همکاری مشترک کمیته امداد و آستان قدس رضوی در تهیه و توزیع گوشت قربانی اشاره کرد و گفت: در اقدامی جدید و در قالب تفاهم نامه توزیع گوشت بین نیازمندان با بهره گیری از فضای معنوی آستان قدس، خادمیاران و مددکاران کمیته امداد انجام می شود.

محسن مسعودیان راد از مشارکت اتباع در طرح ذبح عظیم و اهدای ۲۷۰ راس دام از این خیرین اشاره کرد و گفت: ذبح عظیم ، تجلی وحدت شیعه و سنی را به نمایش گذاشت.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان در ادامه با اشاره به اینکه برای دام های جمع آوری شده از اتباع سهمیه تشویقی از سوی کمیته امداد در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: این نذورات قربانی بین اتباع نیازمند  تقسیم می‌شود.

وی ادامه داد: بیش از ۳۵ هزار مددجو تحت حمایت کمیته  امداد استان سمنان از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند می شوند.

عید قربان کمیته امداد سمنان ذبح عظیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر