کد خبر: 947636 A

فرماندار نیشابور مطرح کرد:

فرماندار نیشابور گفت: ۵۵ درصد از فاضلاب نیشابور به تصفیه خانه هدایت می‌شود و در یک ماه گذشته با پیگیری های صورت گرفته برای تصفیه ۴۵ درصد باقیمانده نیز سرمایه گذار ورود پیدا کرد.

به گزارش ایلنا از نیشابور، علیرضا قامتی با اشاره به مباحث مطرح شده و دغدغه های شهروندان نیشابوری در حوزه آب افزود: این شهرستان بعد از مشهد بیشترین صنایع آب‌بر مانند فولاد را داراست. با تصفیه فاضلاب نیشابور در حال حاضر ۲۵۰ لیتر بر ثانیه و با انعقاد قرارداد جدید برای تصفیه ۴۵ درصد باقیمانده فاضلاب، ۴۵۰ لیتر بر ثانیه به حوزه مصرفی صنایعی همچون فولاد و کشاورزی کمک می شود.

وی اظهار داشت: در ۶ ماه گذشته مصرف آب به واسطه شیوع کرونا و ملاحظات بهداشتی که مردم دارند افزایش یافته است.

وی اعلام کرد: اتفاق مهمی که در حوزه مدیریت تولید رخ داد، با توجه به محدودیت های منابع آبی تلاش شد ۵ حلقه چاه آب جدید با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال وارد مدار شود و به واسطه این ۵ حلقه در منطقه فوشنجان و چاه هایی که در مناطق دیگر حفر شد، ۱۲۵ لیتر بر ثانیه آب به مجموعه منابع تولیدی افزوده شد و اصلاح شبکه داخلی شهری نیز در دستور کار قرار دارد.

فرماندار نیشابور گفت: در حوزه توزیع آب نیز با ایجاد ۲ مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی سعی کردیم در ساعت های مصرف کمتر، آب های تولیدی را در مخازن ذخیره و در زمان پیک مصرف که ۱۳۰۰ لیتر بر ثانیه است مدیریت لازم را داشته باشیم.

قامتی با اشاره به این که صرفه جویی این نیست که آب مصرف نکنیم بلکه باید درست مصرف کنیم گفت: در خصوص مدیریت مصرف آب علی رغم محدودیت ها، در برخی نقاط از آب شرب برای مصارف کشاورزی و دامی استفاده می کنند که از همشهریان گرامی تقاضا داریم که آب را در جایگاه خودش مصرف کنند و حداکثر استفاده بهینه را داشته باشند که شرمنده شهروندان و آیندگان نباشیم.

وی خاطر نشان کرد: هدر رفت آب در بخش‌هایی از ۱۰۰ درصد به ۱۰ درصد رسیده و این نشان دهنده این است که در زمینه آموزش، ترویج و فرهنگ سازی اقدامات خوبی صورت گرفته است.

فرماندار نیشابور گفت: باید تلاش شود از سنین پایین آگاهی لازم از نحوه صحیح مصرف آب را بیاموزیم چرا که آب سرمایه ملی است و باید آن را به عنوان امانت حفظ کنیم و این امانت را به شکل مناسب به آیندگان تحویل دهیم.

سرمایه صرفه جویی فرماندار فرهنگ سازی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر