کد خبر: 947611 A

رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز:

رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز گفت: متروی شیراز در 6 خط طراحی شده که خط یک آن به بهره برداری رسیده، خط دو نیز در مرحله عملیات اجرایی است و از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار است.

به گزارش ایلنا حسن مرادی در آیین آغاز عملیات اجرایی خط 3 مترو ادامه داد: در سال‌های گذشته توسعه شیراز از سمت شمال غرب و غرب بوده و در این راستا شهرک‌ها و شهر جدید صدرا احداث شده و تراکم جمعیت در این منطقه باعث سفرهای بسیاری شده است به عنوان مثال در محور دکتر حسابی روزانه ۲۰۰ هزار خودرو تردد می‌کند. همچنین به زودی آزادراه شیراز ـ اصفهان نیز به بهره برداری می‌رسد و بار ترافیکی این محور افزایش می‌یابد، از این رو خط 3 مترو شیراز در این محور احداث می‌شود.

اعتبار مورد نیاز خط 3: 2 هزار و 350 میلیارد تومان

مرادی احداث خط 3 متروی شیراز را براساس مطالعات جامع حمل و نقل برای پوشش این سفرها دانست و افزود: پیش بینی می‌کنیم فاز نخست این خط به طول ۹ کیلومتر و ۳ ایستگاه به بهره برداری برسد ظرف کمتر از ۵ سال و در صورت تأمین اعتبارات و حمایت دولت این مدت زمان می‌تواند کاهش پیدا کند.

رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز ضمن تشریح جزییات این پروژه گفت: میزان اعتبار پیش بینی شده برای عملیات عمرانی ۱۲۵۰ میلیارد تومان و برای تجهیزات و ناوگان ۱۱۰۰ میلیارد تومان است و مجموعاً 2 هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان میلیارد اعتبار برای احداث خط 3 مترو مورد نیاز است.

مرادی خاطرنشان کرد: احداث فاز اول خط ۳ مترو به طول ۹ کیلومتر و ۳ ایستگاه ظرف پنج سال پیشبینی شده که در صورت تأمین اعتبار کافی در بازه زمانی کمتری به بهره برداری خواهد رسید.

پوشش حمل و نقل خودرو سازمان حمل و نقل شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر