کد خبر: 947595 A

یعقوبی خبر داد:

قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد گفت: همزمان با عید قربان و آغاز دهه ولایت این شهر آذین‌بندی و گل‌آرایی شد.

به گزارش ایلنا از مشهد، مهدی یعقوبی درخصوص اقدامات انجام شده همزمان با آغاز دهه ولایت گفت: به مناسبت عید سعید قربان و عید سعید غدیر در تقاطع های سطح شهر به ویژه تقاطع های منتهی به حرم مطهر 40 نورافکن گرافیکی مناسبتی نصب و همچنین در میادین بیت المقدس، شریعتی، چهارراه لشگر، خیابان دانشگاه ، احمدآباد مقابل بنی فاطمه ، تقاطع سجاد و خیام 6 المان گل و نور جانمایی شده است .

قائم مقام ستاد مناسبت های شهرداری مشهد به آذین بندی شهر با 180000 متر طول ریسه اشاره کرد و گفت: نصب 54 المان شمسه با پارچه‌های الوان، اکران تبریک دهه ولایت در المان‌های خورشید در بزرگراه‌ها و تعویض بالغ بر 1200پرچم برروی پل ها و میادین از دیگر اقدامات انجام شده در سطح شهر است.

وی افزود: با توجه به اجرای سنت حسنه قربانی توسط شهروندان به صورت غیر حضوری و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی ، به منظور جلوگیری از ذبح کشتار دام غیربهداشتی دام 233 نفر درقالب 10095 اکیپ در سطح شهر درحال گشت زنی مستمر هستند.

یعقوبی تصریح کرد: به جهت زیباسازی منظر شهری در دهه ولایت، 5 گل نوشته در میادین بسیج، بیت المقدس، فلسطین، غدیر و شریعتی نصب شده و همچنین 30 فلاورباکس در مقابل مساجدی که دارای نام مبارک امام علی (ع) و غدیر می باشند، جانمایی و نصب شده است.

معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد گفت: به جهت رفاه حال شهروندان علاوه بر ضدعفونی و رعایت پروتکل های بهداشتی در فروشگاه های شهرما تخفیفاتی تا 50 درصد برای شهروندان در این ایام در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در حوزه سازمان مدیریت نظارت بر تاکسیرانی 183 گشت بازرسی و نظارت در سطح شهر و مبادی ورودی استقرار یافته است، همچنین 1000 دستگاه تاکسی در خطوط ورودی شهر و 2000 تاکسی فعال در شبکه بی سیم با رعایت پروتکل های بهداشتی آماده باش هستند.

یعقوبی گفت: در بخش سرویس دهی قطار شهری در روزعرفه فاصله حرکتی 2 دقیقه کاهش یافته ، یک ساعت افزایش سرویس دهی در روز عید قربان برنامه‌ریزی شده است و جهت رفاه حال زائرین و مجاورین 2800 فضای پارک در پارکینگ های غیرحاشیه بافت مرکزی شهر آماده سازی شده است.

قائم مقام ستاد مناسبتهای شهرداری مشهد درخصوص برنامه های سازمان اجتماعی و فرهنگی گفت: کنترل و نظارت بر برگزاری 39 برنامه فرهنگی، هنری، مذهبی با مشارکت تشکل ها و رعایت پروتکل های بهداشتی در مناطق 13 گانه و نصب 30.000 متر مربع پارچه اویز در سطح شهر از اقدمات در حال اجرای این سازمان است.

معاون شهردار مشهد خاطرنشان کرد: اکران 10 هزار متر مربع فضای اطلاع رسانی محیطی با موضوع دهه ولایت در سطح شهر صورت گرفته است.

اجتماعی و فرهنگی بسیج حرم مطهر شهرداری مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر