کد خبر: 947570 A

در ۲۴ ساعت گذشته ۶۸ مورد بستری، ۶۶ مورد ترخیص و ۶ مورد فوتی ناشی از کوید۱۹ در مراکز درمانی استان ثبت شده و از ۴۱۲ مورد بستری، تعداد ۶۶ مورد در بخش مراقبت‌های ویژه تحت‌نظر قرار دارند.

به گزارش ایلنا ، استاندار اردبیل در این باره گفت: کادر درمانی استان روزهای سخت و دشواری را سپری می کنند و ضرورت دارد همه این تلاشگران را یاری کنند.

اکبر بهنام جو در بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) گفت: رفع بحران کرونا به همت و تلاش مردم با رعایت اصول بهداشتی و پروتکل‌های مربوطه بستگی دارد و امیدواریم بارعایت توصیه‌های بهداشتی و درمانی، وضعیت قرمز کرونایی در استان به وضعیت زرد و در نهایت سفید بازگردد.

وی افزود: عمده موارد ابتلا به بیماری کرونا حضور در تجمعات غیر ضروری بوده  و متأسفانه به دلیل بی‌توجهی عده ای از شهروندان، شاهد افزایش آمارهای ابتلا و جان‌باختگان ویروس کرونا در استان اردبیل هستیم.

بهنام جو با بیان اینکه همه ملزم به  رعایت توصیه های بهداشتی هستیم، ابراز امیدواری کرد: با رعایت اصول بهداشتی در عید سعید قربان و پرهیز از دید و بازدیدها به خصوص دیدار افراد بزرگ خانواده شاهد کاهش آمارهای ابتلا به کرونا باشیم.

 

ابتلا به بیماری استان اردبیل بیمارستان خانواده مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر