کد خبر: 947563 A

عضو شورای شهرخبر داد؛

یک عضو شورای شهر اردبیل گفت : مشکلات معیشتی و اقتصادی در مناطق کم برخوردار مهم‌ترین عامل گسترش حاشیه نشینی است.

عضو شورای شهر اردبیل با اعلام این خبر به خبرنگار ایلنا در اردبیل گفت:شورای شهر و شهرداری اردبیل با هدف کاهش ساخت وسازهای غیرمجاز  در صدور پروانه در مناطق کم برخوردار تخفیف ۸۰ درصدی اعمال می‌کند.

حبیب فتحی  در خصوص برنامه شورای شهر اردبیل برای ساماندهی ساخت و سازهای بی رویه در مناطق کم برخوردار و جلوگیری از گسترش حاشیه نشینی گفت: مهم‌ترین عامل گسترش حاشیه نشینی در شهر اردبیل، ساخت و سازهای بی رویه و غیرمجاز هستند که مردم به دلیل مشکلات معیشتی و اقتصادی ناچار به ساخت منازل مسکونی غیرمجاز بدون ایمنی می شوند. 

عضو شورای اسلامی شهر اردبیل ادامه داد: شورای شهر اردبیل به جهت کاهش روند حاشیه نشینی اقدام به اعطای پروانه با تخفیف 80 درصد برای مناطق کم برخوردار با کوچه های زیر 12 متر کرده است که شهروندان مناطق کم برخوردار می توانند برای اخذ پروانه با تخفیف 80 درصدی به شهرداری اردبیل مراجعه کنند.

فتحی در مورد حوزه فعالیت و اختیارات شورای شهر اذعان کرد:  محوریت اصلی فعالیت شورای شهر، مربوط به مسائل شهرداری و فعالیت عمرانی است و شورای شهر برعملکرد سایر نهادهای دولتی و اجرایی موثر در شهر هیچ اشرافیتی ندارد.

 وی لازمه توسعه فرهنگی را در تعامل با مردم دانست و گفت: فرهنگ مقوله ای است که بصورت تدریجی و آرام حرکت می کند و بودجه های فرهنگی شهرداری باید برای تامین زیرساخت های فرهنگی همچون ایجاد فرهنگسراها صرف شود تا بستری مناسب و در شان مردم برای اجرای برنامه های فرهنگی ایجاد شود.

مخالف تمدید قرارداد با پیمانکار تیراژه هستم

 فتحی ضمن ابراز  نگرانی در بررسی دوباره قرارداد پروژه تیراژه گفت: این پروژه در سال‌های گذشته راکد بوده و فرصت شش ماهه بعدی هم کارساز نخواهد بود و به شخصه با تمدید قرارداد مخالفم.

رئیس کمیسون فرهنگی شورای شهر اردبیل درباره دریاچه شورابیل هم بیان کرد: جلوگیری از  ورود خودرو های شخصی به داخل دریاچه و ایجاد بزرگترین رینگ پیاده روی کشور یک گام فرهنگی و ورزشی برای تامین سلامت و آسایش خانواده ها است که قطعا با تلاش‌ همه  مدیران شهری اجرای این پروژه‌های عمرانی فرهنگی باهدف ارتقای سلامت شهروندان ادامه خواهد داشت.

 

بودجه حاشیه نشینی خودرو شورای شهر اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر