کد خبر: 947441 A

شهردار شیراز مطرح کرد:

شهردار شیراز با بیان اینکه خط سه یکی از مهمترین خطوط متروی شیراز است و اگر امروز می‌خواستیم تصمیم بگیریم که اولویت راه‌اندازی خطوط ریلی با کدام خط است، قطعا این خط را به دلیل تردد بالا انتخاب می‌کردیم، گفت: ظرف یکی دو سال آینده سهم ٥٠ درصدی شهرداری شیراز برای احداث این خط را تامین خواهیم کرد.

به گزارش ایلنا، حیدر اسکندرپور در آئین آغاز عملیات اجرایی خط ۳ مترو شیراز که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، گفت: خط یک و دو مترو شیراز همزمان آغاز شد و امروز ایستگاه بیستم خط یک آماده افتتاح است.

اسکندرپور خاطر نشان کرد: در صورت تامین اعتبار کافی برای خط سه مترو این کلانشهر، می‌توان ظرف مدت کمتر از ٥ سال این پروژه را تقدیم مردم شیراز کرد.

شهردار شیراز خاطر نشان کرد: سال گذشته با انجام شش و نیم کیلومتر حفاری اتفاق مبارکی در خط دو  مترو شیراز افتاد و پس از آن بلافاصله ریل گذاری آغاز شد.

وی با بیان اینکه خط دو مترو با سه ایستگاه تا پایان امسال بهره برداری خواهد شد،افزود: البته این مهم منوط به رفع مقدمات است.

اسکندرپور ادامه داد: در سفر معاون اول رئیس جمهور به شیراز مقرر شد که سال‌های ٩٧ و ٩٨ اوراق مشارکت ششصد میلیارد تومانی به مترو شیراز اختصاص داده شود که در سال ٩٧ محقق شد اما در سال ٩٨ تنها ٣٠٠ میلیارد تومان تخصیص یافت و ٣٠٠ میلیارد تومان دیگر را به مشهد دادند!

شهردار شیراز انتشار و عرضه اوراق مشارکت ویژه توسعه مترو در کلانشهرها را یک اتفاق مبارک در دولت تدبیر و امید دانست و گفت: امید است با تداوم این مهم شاهد توسعه خطوط ریلی مترو در کلانشهر شیراز باشیم.

اسکندرپور خاطرنشان کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در خط دو مترو شیراز نشان داد که اگر حمایت شود می‌تواند حفاری خط سه مترو را هم تا پایان سال آینده به اتمام برساند.

به گزارش ایلنا، فاز نخست پروژه خط سه قطار شهری شیراز به طول ۹ کیلومتر با سه ایستگاه با اعتبار هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان در این آیین آغاز شد که این فاز در طول پنج سال به بهره برداری می رسد.

سازمان برنامه و بودجه شهرداری مترو مشهد معاون اول رئیس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر