کد خبر: 947435 A

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آرادان خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آرادان از کشت ذرت علوفه‌ای در سطح ۹۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، امیرحسین شاه‌حسینی به برخی از ارقام کشت‌شده ذرت علوفه‌ای اشاره کرد و اظهار داشت: ارقام کشت‌شده شامل سینگل کراس ۷۰۴، ماسیل و امریکن ژنتیک است که میان رس هستند.

وی همچنین به تفکیک سطح زیر کشت ارقام مختلف ذرت علوفه‌ای اشاره کرد و افزود: سطح زیر کشت سینگل کراس ۷۰۴ (۸۸۰ هکتار)، ماسیل (۱۳ هکتار) و امریکن ژنتیک (۷ هکتار) است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آرادان ذرت علوفه‌ای را یکی از محصولات مهم و استراتژیک عنوان کرد و افزود: رقم سینگل کراس دارای کیفیت مطلوب، عملکرد بالا و دارای ارزش غذایی خوب در جیره غذایی دام است و به این دلیل کشاورزان منطقه راغب به کشت این رقم هستند.

شاه‌حسینی افزود: کشت در شهرستان آرادان شامل کشت بهاره و کشت تابستانه است و روش کاشت نیز به‌صورت ردیفی و با عرض خطوط کشت ۶۰ و ۷۵ سانتی‌متر در شهرستان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه آبیاری به‌صورت تیپ در ۱۸ هکتار از مزارع انجام‌شده است تصریح کرد: سطح برداشت‌شده تاکنون حدود ۱۰ هکتار و برداشت توسط ۴ دستگاه چاپر انجام می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آرادان یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود عملکرد محصول ذرت علوفه‌ای در این شهرستان حدود ۵۰ تن در هکتار باشد.

جهاد کشاورزی آرادان ذرت علوفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر