کد خبر: 947431 A

دادستان کرمانشاه:

دادستان کرمانشاه می‌گوید با توجه به شیوع بیماری کرونا نظارت بر کشتارگاه‌ها در عید قربان باید بیشتر شود و همینطور ایجاد جایگاه‌های عرضه موقت دام نیز ممنوع است.

به گزارش ایلنا از کرمانشاه، شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با اشاره به در پیش بودن عید سعید قربان، اظهار کرد: از آنجایی که مسلمانان هر ساله در این روز مبارک اقدام به ذبح قربانی می‌کنند، لذا امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا ضروری است که نظارت بر کشتارگاه‌ها افزایش یابد.

وی تصریح کرد: در این راستا، دامپزشکی استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دستورالعمل ستاد ملی کرونا و شیوه‌نامه بهداشتی سازمان دامپزشکی، ضمن آمادگی لازم به منظور کشتار دام قربانی و تحویل لاشه استحصالی به متقاضیان را داشته باشد.

کرمی متذکر شد: بعلاوه، نظارت ویژه‌ای بر دام‌های زنده، لاشه دام‌های قربانی شده در محل‌های عرضه و کشتارگاه‌های دام نیز باید انجام گیرد.

دادستان کرمانشاه در ادامه تاکید کرد: به منظور اجرای شیوه نامه بهداشتی و صیانت از حقوق عامه، کشتارگاه‌ها و مراکز عرضه مجاز به عموم مردم از طریق نصب بنر و... معرفی شوند.

وی اضافه کرد: همچنین با هماهنگی اجرائیات شهرداری و نیروی انتظامی و راه اندازی اکیپ‌های ثابت و سیار در سطح شهرستان‌ها از ایجاد هرگونه جایگاه‌های موقت عرضه دام در سطح استان جلوگیری به عمل آورده و ترجیحاً افراد متقاضی به کشتارگاه‌ها و مراکز عرضه مجاز هدایت شوند.

کرمی یادآور شد: نیروی انتظامی و اجرائیات شهرداری هم موظف به همکاری با دامپزشکی بوده و هرگونه قصور مستوجب پیگرد قانونی خواهد بود و نتیجه اقدامات به همراه مدارک و مستندات به این مرجع ارسال شود.

ممنوع استان کرمانشاه عید سعید قربان عرضه دام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر