کد خبر: 947404 A

بسته خبری کشفیات انتظامی استان هرمزگان؛

فرمانده انتظامی استان از کشف 200 کیلوگرم تریاک در شهرستان حاجی آباد خبر داد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، سردارغلامرضا جعفری اظهار کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان در راستای مقابله با قاچاق موادمخدر و برخورد با سوداگران مرگ با پیگیری‌های شبانه‌روزی، اشرافیت اطلاعاتی و رصد و کنترل محموله های قاچاق مواد مخدر ، یک قاچاقچی مواد مخدر را در شهرستان حاجی آباد شناسایی کردند.

وی افزود: مأموران پس از رد زنی و تعقیب و مراقبت های ویژه شب گذشته ضمن هماهنگی با مقام قضایی به محل اعزام و در بازرسی از منزل متهم 200 کیلو تریاک کشف و یک دستگاه خودرو توقیف کردند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان با بیان اینکه تلاش ماموران برای شناسایی و دستگیری این سوداگر مرگ که متواری است ادامه دارد خطاب به سوداگران و قانون شکنان، گفت: با توجه به حضور و اشرافیت پلیس در جای جای نقاط استان و افزایش ضریب هوشیاری و تجارب پلیس در شناسایی و کشف جرایم، مجرمان و متهمان در امان نخواهند بود و با مجرمان با قاطعیت برخورد می شود.

37 هزار لیتر گازوئیل قاچاق در میناب

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان از کشف 37 هزار و 300 لیتر گازوئیل قاچاق در شهرستان میناب خبر داد.

سرهنگ علیرضا گزمه اظهار کرد: مأموران انتظامی شهرستان میناب در راستای مقابله جدی با قاچاق فرآورده‌های نفتی و مبارزه با قاچاقچیان با انجام کار اطلاعاتی و گشت زنی های هدفمند در سطح حوزه استحفاظی و مناطق آلوده به قاچاق یک محل دپو سوخت را در یکی از روستاهای ساحلی شناسایی کردند.

وی افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مقام قضائی با تشکیل اکیپی به محل اعزام و در بازرسی از محل 8 هزار و 300 لیتر سوخت گازوئیل قاچاق و آماده بارگیری و انتقال به دریا را کشف کردند.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان اظهار داشت : مأموران انتظامی مستقر در ایست و بازرسی شهید چغازردی طی عملیاتی دیگر حین کنترل خودروهای عبوری محور مواصلاتی بندر عباس _ میناب به یک دستگاه کامیون کشنده تانکردار مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی به عمل آمده از کامیون کشنده تانکر دار 29هزار لیتر گازوئیل قاچاق فاقد مجوزکشف و تحویل شرکت نفت شد.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان هرمزگان ارزش ریالی این محموله های سوختی کشف شده را بنا به نظر کارشناسان مربوطه، 3 میلیارد و 100 میلیون ریال عنوان و تصریح کرد: در این رابطه یک متهم دستگیر و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

کشف 24 تن گندم قاچاق در هرمزگان

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان از کشف 24 تن گندم قاچاق در این شهرستان میناب خبر داد.

سرهنگ علیرضا گزمه گفت: با هدف تحقق مصادیق مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مأموران انتظامی ایست وبازرسی شهیدچغازردی درحین کنترل محورهای مواصلاتی به یک دستگاه کامیون مشکوک و جهت بررسی آن را متوقف کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از خودرو 24 تن گندم فاقدهرگونه مجوز و مدارک گمرکی را کشف کردند.

این مقام انتظامی ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده را یک میلیارد و240 میلیون ریال عنوان و اظهار کرد: در این رابطه یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

کشف بیش از 6 میلیارد ریال لاستیک قاچاق در هرمزگان

سرپرست فرماندهی انتظامی حاجی آباد از کشف 834 حلقه لاستیک قاچاق خودرو به ارزش 6 میلیارد و 550 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علی اکبر مرادی گفت: در راستای مبارزه با احتکار کنندگان کالاهای اساسی، مأموران پلیس در پی خبری مبنی بر احتکار مقادیر زیادی لاستیک خودرو قاچاق در یک واحد صنفی در سطح شهرستان، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران شهرستان حاجی آباد قرار گرفت.

وی افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مقام قضائی و انجام اقدامات اطلاعاتی این واحد صنفی را شناسایی و در بازرسی به عمل آمده 834 حلقه لاستیک خودرو فاقد هرگونه مجوز و قاچاق را کشف و ضبط کردند.

این مقام انتظامی ارزش ریالی محموله کشف شده را برابر نظر کارشناسان مربوطه 6 میلیارد و 550 میلیون ریال عنوان و تصریح کرد: واحد صنفی متخلف پلمب و در این رابطه یک متهم دستگیر و به مرجع قضائی معرفی شد.

کشف اقلام بهداشتی قاچاق در هرمزگان

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از شناسایی و کشف یک محموله اقلام بهداشتی قاچاق در بندرعباس خبر داد.

سردار غلامرضا جعفری گفت: مأموران انتظامی شهرستان بندرعباس در ادامه طرح های ویژه مقابله با قاچاق کالا و ارز و به منظور جلوگیری از هرگونه قاچاق یا احتکار اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده در شرایط کنونی جامعه، شب گذشته حین گشت زنی در یکی از محلات این شهرستان یک انبار احتکار اقلام بهداشتی را شناسایی و موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مقام قضایی به محل اعزام و در بازرسی از انبار مورد نظر 420 هزار عدد انواع ماسک خارجی و 350 لیتر مایع ضد عفونی کننده ،840 عدد ژل ضد عفونی کننده و 3 هزار جفت دستکش و الکل قاچاق کشف و ضبط و در این رابطه یک دستگاه خودرو توقیف شد.

این مقام انتظامی استان ارزش ریالی ماسک ها و اقلام بهداشتی قاچاق کشف شده در این انبار را بنا به نظر کارشناسان مربوطه، 20 میلیارد ریال عنوان و اظهار کرد: در این رابطه یک متهم دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان با تاکید بر اینکه مقابله جدی و بی امان با اخلالگران نظام اقتصادی کشور از اولویت های مهم و اساسی نیروی انتظامی است، از عموم مردم فهیم و قدرشناس استان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه قاچاق یا احتکار اقلام بهداشتی و درمانی، در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی و دستگیری افراد سودجو و قانون گریز اقدام شود.

پلیس مبارزه با مواد مخدر ماسک مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیروی انتظامی هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر