کد خبر: 947339 A

معاون نظارت محیط زیست استان:

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: عملیات کلر زنی و گندزدایی پساب خروجی تصفیه خانه‌های استان قزوین به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و سلامت مردم الزامی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سیدابراهیم سید موسوی اظهار کرد: کلر حتی در مقادیر کم ویروس کرونا را از بین می‌برد و در بسیاری از مناطق این استان پس از جمع‌آوری فاضلاب، عملیات تصفیه انجام می‌شود.

معاون نظارت محیط زیست استان یادآور شد: در انتهای فرآیند تصفیه فاضلاب کلرزنی باید انجام ‌شود، تا در انتهای فرآیند اگر ویروسی باقی مانده، حذف شود و دیگر نگرانی برای خروجی تصفیه خانه وجود نداشته باشد که حتی در صورت رعایت استانداردهای محیط زیست در خصوص میزان کلیفرم رعایت شود و این عملیات باید تا زمان از بین رفتن کامل کلیفرم ها ادامه یابد.

سید موسوی ادامه داد: متاسفانه با توجه به اینکه برخی فاضلاب های بیمارستان ها شاید وارد شبکه فاضلاب شوند، بیمارستان ها موظف به انجام پیش تصفیه فاضلاب هستند و ضرورت دارد که در همان مرحله عملیات کلرزنی صورت بگیرد تا ویروس وارد شبکه فاضلاب نشود.

وی بیان کرد: اگر از پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب که کلر زنی کافی صورت گرفته باشد، به طور قطع مشکلی در زمینه انتشار بیماری و ویروس از طریق پساب نخواهیم داشت.

استان قزوین حفاظت محیط زیست سلامت محیط زیست ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر