کد خبر: 947301 A

فاطمی خبر داد:

مسئول امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی گناباد از تغسیل و تدفین ۴۵ میت کرونایی توسط گروه طلاب جهادی در مدت شیوع کرونا در گناباد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا عباسعلی فاطمی مسئول امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی گناباد با بیان اینکه مهمترین هدف گروه‌های جهادی خودسازی و خدمت به مردم است، گفت: در طول دورانی که درگیر کرونا هستیم گروه‌های جهادی زیادی در کشور تشکیل و در حوزه‌های مختلف کمک کردند تا این دوران را پشت سر بگذاریم.

وی ادامه داد : بعد از اعلام وزارت بهداشت در زمینه نحوه دفن فوتی‌های کرونایی بحث تغسیل آنها در کشور مطرح شد که مقام معظم رهبری در این زمینه فتوا دادند، ابتلای به این بیماری، موجب سقوط احکام واجب مربوط به میت نمی‌شود، بنابر این با مراعات کامل نکات بهداشتی و استفاده از تجهیزات ایمنی، هر چند با صرف هزینه باید حداقل واجب در مورد غسل، حنوط، کفن، نماز میت و دفن انجام گیرد.

دبیر گروه جهادی گناباد، تصریح کرد: بعد از این فتوا بود که گروهی جهادی از روحانیون گناباد بلافاصله تشکیل شد تا این فتوای رهبری روی زمین نماند ولی در طول این مسیر مشکلاتی را به همراه داشتند.

مسئول امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی گناباد در پایان با اشاره به فعالیت‌های انجام شده توسط گروه جهادی، اظهار داشت: تغسیل و تدفین 45 میت کرونایی، بازسازی دبیرستان فدک، پوشش خانه عالم، دیوار چینی خانه در روستای رحمت آباد، تهیه ماسک و توزیع بیش از 2000 ماسک بین محرومین، تهیه و توزیع بسته‌های غذایی بین محرومین به ارزش بیش از 6 میلیون تومان در راستای طرح مواسات و همدلی از جمله اقدامات گروه جهادی متشکل از طلاب و روحانیون گنابادی در ایام کرونایی بود.

پوشش تبلیغات اسلامی ماسک مقام معظم رهبری روی زمین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر