کد خبر: 947278 A

معاون اقتصادی استاندار:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: دستگاه‌های اجرایی برای جذب حداکثری سهم استان قزوین از تسهیلات کرونا بیشتر تلاش کنند.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، عیسی قبادی در سومین جلسه پیگیری جذب و پرداخت تسهیلات مشاغل آسیب دیده از بیماری کرونا که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: کسب و کارهای آسیب دیده و دستگاه‌های اجرایی، باید برای جذب حداکثری سهم قزوین از تسهیلات حمایتی کرونا، همکاری و تلاش کنند.

معاون اقتصادی استاندار افزود: به همین منظور دولت مبلغی را برای کمک به واحدهای تولیدی زیان دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا و جبران بخشی از این خسارت‌ها به صورت تسهیلات بانکی در نظر گرفته و سهمیه هر استان را مشخص کرده است.

قبادی ادامه داد: متاسفانه برخی از دستگاه‌های اجرایی با توجه به تعداد زیاد مشمولین، اطلاع رسانی مناسبی به افراد تحت حمایت خود انجام نداده اند.

وی با اشاره به اختصاص  ۷۳۱ میلیارد تومان اعتبار برای تسهیلات اشتغال به بنگاه‌های آسیب دیده قزوین بر اثر شیوع کرونا ، بیان کرد:جذب کامل اعتبارات جبران خسارت‌های ناشی از ویروس کرونا در این استان به عنوان یک اولویت مهم مورد تاکید است.

این مسئول اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی موظف هستند به مشمولان تسهیلات آسیب دیده از کرونا، اطلاع رسانی کنند تا هر چه سریعتر برای ثبت نام در سامانه کارا و مراجعه به بانکها اقدام نمایند.

معاون اقتصادی استاندار آمار و ارقام مربوط به پرداخت تسهیلات کرونا در استان قزوین را مناسب ندانست و خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم افراد بیمه نشده در کارگاههای تولیدی را مشمول این طرح کنیم استقبال برای دریافت تسهیلات افزایش خواهد یافت.

قبادی، از متولیان دستگاه‌های اجرایی این استان خواست در روند رسیدگی به پرونده متقاضیان دریافت تسهیلات ویژه صاحبان کسب و کارهای متضرر از کرونا و معرفی آنها به بانک برای جذب هر چه سریعتر این منابع شتاب کنند.

وی تصریح کرد:  دولت عزمی جدی برای جبران این خسارت‌ها دارد و مبالغ خوبی را هم به این امر اختصاص داده است و همچنین فرصت خوبی برای حمایت از کسب و کارها خسارت دیده می باشد که می‌تواند بخشی از مشکلات آنها را حل کند.

در این نشست مدیران دستگاه های اجرایی نیز گزارشی از اقدامات در خصوص معرفی صاحبان مشاغل و طرح های مشمول به بانک ها جهت دریافت تسهیلات مربوط به کرونا و مسائل و مشکلات در نحوه پرداخت از سوی بانک ها را ارائه کردند.

آمار و ارقام استان قزوین اشتغال دستگاه های اجرایی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر