کد خبر: 947221 A

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا خبر داد:

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: مراسم معنوی دعای عرفه و نماز عید قربان با توجه به مصوبات ستاد ملی، در شهرستان‌هایی که از نظر شیوع ویروس کرونا وضعیت سفید دارند، برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، حجت‌الله غلامی شامگاه چهارشنبه در چهل و سومین نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در مورد چگونگی برگزاری دعای عرفه، بیان کرد: رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی در برگزاری این مراسم‌ معنوی در شهرستان‌های با وضعیت سفید، الزامی است.

وی افزود: ترجیح بر برگزاری این مراسم در فضای باز و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است و چنانچه در فضای بسته برگزار شود، باید با رعایت ۲۵ درصد ظرفیت محل باشد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان تصریح کرد: شرایط ۲۴ شهرستان در حال حاضر به صورتی است که امکان برگزاری دعای عرفه وجود ندارد، بنابر این مردم باید مراسم را از طریق صدا و سیما دنبال کنند.

وی تاکید کرد: باید از برگزاری مراسم دعای عرفه در مسجدها، تکیه‌ها و فضای روباز در شهرستان‌های با وضعیت غیرسفید خودداری شود.

غلامی اضافه کرد: وضعیت برای برگزاری نماز عید سعید قربان نیز مشابه مراسم دعای عرفه خواهد بود و در شهرستان‌هایی که وضعیت سفید دارند، این آیین با رعایت بهداشت فردی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: در حال حاضر در استان اصفهان هشت شهرستان وضعیت قرمز، هفت شهرستان وضعیت نارنجی و هشت شهرستان وضعیت زرد دارند.

استان اصفهان اصفهان ویروس عید غدیر نماز عید قربان ایلنا اصفهان فاصله گذاری اجتماعی ستاد استانی مقابله با کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر