کد خبر: 947218 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان خبرداد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین از تشکیل ۳۰۶ پرونده دریافت تسهیلات کرونا ویژه اهالی فرهنگ و هنر در استان قزوین خبرداد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، محمدحسین اسماعیلی با اعلام این خبر گفت: در مجموع یک هزار و ۱۴۴ نفر از هنرمندان قزوینی با ثبت نام در سامانه کارا متقاضی دریافت تسهیلات کمک برای جبران خسارات ویروس کرونا شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان افزود: اطلاعات یاد شده مربوط به افراد ثبت نام شده تا تاریخ هشتم مرداد ماه امسال بوده و منتظر دریافت آمار بروز رسانی شده سامانه کارا هستیم تا تعداد نهایی هنرمندان متقاضیان دریافت وام کرونا در استان مشخص شود.

اسماعیلی بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته مقرر شد فرصت درخواست و ثبت نام در سامانه کارا تا نیمه مردادماه تمدید شود، بنابراین از کلیه کارگاه‌ها و بنگاه‌های فرهنگی و هنری و رسانه‌ای استان که خواهان بهره‌مندی از این تسهیلات هستند دعوت می‌شود از این فرصت باقی مانده استفاده کنند.

وی تصریح کرد: میزان پرداخت تسهیلات برای واحدهایی که به اجبار تعطیل شده‌اند مبلغ ۱۶ میلیون تومان وام و برای واحدهای کسب و کاری که فعال بوده و تعطیل نشده‌اند به ازای هر فرد شاغل ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

این مسئول ادامه داد: سود تسهیلات ۱۲ درصد و دوره بازپرداخت پس از یک دوره تنفس، از آبان ماه سال جاری در ۲۴ قسط است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان گفت: از صاحبان کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای که تاکنون موفق به ثبت تقاضای دریافت تسهیلات کرونایی در سامانه کارا نشدند دعوت می‌شود با توجه به رفع مشکلات ثبت نام تا تاریخ یاد شده نسبت به ثبت تقاضای خود در این سامانه اقدام کنند.

اسماعیلی یادآور شد: هنرمندان و شاغلین فرهنگی و رسانه‌ای استان برای رفع مشکل ثبت نام در سامانه کارا می‌توانند با شماره ۳۳۶۶۳۷۲۴ تماس حاصل کنند و برای بهره‌مندی از این تسهیلات  این فرصت را از دست ندهند.

استان قزوین فرهنگ و ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ و هنر ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر