کد خبر: 947122 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

فعال حوزه معلولان و مددجویان بهزیستی و کمیته امداد گفت: معلولان و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی نسبت به عدم دریافت سبد کالا به مناسبت عید سعید غدیر و عید سعید قربان اعتراض دارند.

اسماعیل محمدیانی نسب در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در مشهد گفت: تمامی مددجویان و معلولان تحت پوشش سازمان بهزیستی معترض هستند که چرا باید در این شرایط تورمی و گرانی افسارگسیخته مددجویان و معلولان تحت پوشش کمیته امداد سبدکالا بگیرند ولی این کمک ها به معلولان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی تعلق نگیرد.

وی افزود: سالهای گذشته هر ساله دو الی سه نوبت در ماه رمضان، عید نوروز و عید قربان سبد کالا و یا بسته حمایتی به تمامی مددجوهای تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد پرداخت می شد ولی متاسفانه سال ۹۷ و ۹۸ هیچ بسته حمایتی و یا سبد کالایی پرداخت نشده و طبق گفته رئیس کمیته امداد روز گذشته سه‌شنبه ۷ مرداد ۹۹ یک نوبت سبد کالا برای مددجویان خود اعلام کرده، ولی برای بهزیستی هیچگونه اقدامی از سوی مسئولان صورت نگرفته است.

وی اشاره کرد: در اردیبهشت ۹۹ مبلغ ۱۰ هزار تومان به مستمری ۶۳ هزار تومان تا ۱۲۰ هزار تومان مددجویان و معلولان تحت پوشش کمیته امداد افزوده شده، ولی برای مددجویان و معلولان تحت پوشش سازمان بهزیستی یک ریال به مستمری ۶۳ تا ۱۲۰ هزار تومان آنها افزوده نشده است.

محمدیانی نسب در پایان گفت: مسئولان سازمان برنامه و بودجه، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، و سازمان بهزیستی کشور بابت این بی توجهی سریعا اقدام کنند و سبد کالای مددجویان و معلولان تحت پوشش سازمان بهزیستی را هم پراخت کنند بلکه در عید سعید قربان سر سفره این عزیزان خالی نباشد و سرپرستان شرمنده خانواده‌های خود نباشند.

بهزیستی پوشش عید نوروز کمیته امداد معلولان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر