کد خبر: 947072 A

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مطرح کرد :

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان گفت : از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۵۲۰ هزار تن گندم به صورت تضمینی و توافقی از کشاورزان گندم کار در استان کرمانشاه خریداری شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، ماشالله ارویسی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان گفت: استان کرمانشاه با دارا بودن بیش از یک میلیون و 400 هزار تن فضای ذخیره سازی همواره یکی از قطب‌های پیش رو در صنعت سیلو سازی در کشور محسوب می‌شود که از این میزان بالغ بر ۳۷۰ هزار تن فضای ذخیره سازی در بخش دولتی و یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن فضای ذخیره سازی نیز مربوط به بخش خصوصی است.

وی ذخایر گندم موجود در سیلو‌های ذخیره سازی را در سال جاری مطلوب ارزیابی کرد و افزود: از ابتدای فصل خرید تا کنون بیش از ۵۲۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده که از این میزان ۴۸۱ هزار و ۷۰۰ تن آن بصورت تضمینی با قیمت مصوب ۲۵۰۰ تومان و ما بقی بصورت توافقی توسط کارخانه‌های تولید ماکارونی از کشاورزان خریداری شده است.

وی ارزش کل گندم‌های خریداری شده تا کنون را بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت: از ابتدای فصل خرید تا کنون بیش از ۸۵۱ میلیارد و ۷۱۱ میلیون تومان از مطالبات کشاورزان هم استانی که اطلاعات ان‌ها تا تاریخ ۲۳ تیر ماه در سامانه بانک ثبت شده، تسویه شده است و ما بقی مطالبات که عمدتا مربوط به مناطق سردسیر استان می‌باشد، در آینده نزدیک پرداخت خواهد شد.

لازم به ذکر است از ابتدای فصل خرید تضمینی گندم تا کنون بیش از ۸۹ هزار محموله از طریق ۵۸ مرکز بصورت تضمینی خریداری و در سیلو‌های استان ذخیره سازی شده که پیش بینی می‌شود این روند تا پایان شهریور ماه ادامه داشته باشد.

کشاورزان استان کرمانشاه خریداری گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر